Мароко има своите аргументи, но ще бъдат ли достатъчни за изненада срещу Испания?

Испания излиза срещу Мароко на "Едюкейшън Сити" в един от двата 1/8-финални сблъсъка от днешната програма на Световното първенство в Катар. „Ла Роха“ продължава да има статута на един от отборите, които имат реална възможност да стигнат до финала, но африканският тим не бива да бъде подценяван.

Тимът на Луис Енрике завърши на второ място в група „Е“, в която бяха още тимовете на Япония, Германия и Коста Рика. Испания започна с гръмка победа със 7:0 над Коста Рика, след което завъртя стратегически „хикс“ с Бундестима.

Така се стигна до последния мач в групата, в който испанците поведоха на Япония след ранен гол на Алваро Мората. Японците обаче излязоха преобразени и в началото на втората част направиха пълен обрат за три минути чрез Рицу Доан в 48-ата и Ао Танака в 51-вата минута.

След този успех „самураите“ изненадващо спечелиха първото място. Благодарение на това поражение обаче „Ла Фурия“ избегна потенциален сблъсък с Бразилия или Аржентина на този ранен етап от елиминациите. Според мнозина именно тези сметки са и в основата на загубата на Испания от Япония.

Вдъхновена Япония съсече Испания със спорен гол и спечели групата

Испанците отпаднаха именно на 1/8-финалите на Мондиала през 2018-а година. Никога до момента в своята история „Ла Роха“ обаче не е отпадала на тази фаза в два поредни издания на световни първенства.

Празник за Мароко, африканците спечелиха групата

Мароко се възползва в максимална степен от лошото представяне на Белгия и успя да спечели група F, в която бяха още отборите на Хърватия и Канада. „Атласките лъвов“ взеха седем точки от девет възможни. Мароканците стартираха с нулево равенство с Хърватия, след което победиха последователно „червените дяволи“ и Канада.

Така Мароко стана един от двата африкански тима, които се класираха за елиминациите на Световното първенство. Другият такъв бе шампионът на Африка Сенегал, който вече отпадна, след като преди два дни загуби от Англия. Едва за втори път в историята си Мароко ще играе на 1/8-финал. Това се бе случвало досега само през 1986 година, когато отборът отпадна именно на тази фаза.

Тимът на Уалид Реграги е в серия от осем поредни срещи без загуба, като в този период е допуснал едва два гола във вратата си. Добрата игра в защитата и силната форма на Хаким Зиеш, Софиан Буфал и Юсеф Ен-Насири, които оформят нападателното трио, са в основата на добрите резултати.

Мароко и Испания играха помежду си на груповата фаза на Световното първенство в Русия. Тогава двубоят завърши 2:2 след късен изравнителен гол на Яго Аспас, който се разписа в 91-вата минута.