Празник за Мароко, африканците спечелиха групата

Мароко се класира за осминафиналите на световно първенство за втори път в историята си. Африканците спечелиха с 2:1 срещу Канада и завършиха на първо място в група “F”, като оставиха зад себе си Хърватия и Белгия. За място на четвъртфиналите те ще спорят с втория от група "Е", в която са Испания и Германия.

Хаким Зиеш откри резултата в четвъртата минута, а в 23-ата минута Юсеф Ен-Несири удвои аванса на мароканците. Автогол на Наиф Егер в 40-ата минута върна интригата в мача, но до ново попадение не се стигна след почивката. Попадението на Егер бе първият автогол от началото на Световното първенство в Катар.

Мароканците получиха подарък още в четвъртата минута на мача. Стивън Витория върна топката към Милан Борян по начин, по който затрудни изключително вратаря. Бившият страж на Лудогорец стигна до топката преди Ен-Несири, но тръгна напред с нея и я прати на крака на Зиеш. Играчът на Челси се възползва и го прехвърли с далечен удар.

Мароко стигна до втори гол в 23-ата минута. Прекрасно подаване на Хакими изведе Ен-Несири и нападателят с диагонален удар удвои аванса на африканците. С това попадение Ен-Несири стана първият мароканец с голове на две световни първенства.

След като си осигури добър аванс, тимът на Уалид Реграри намали темпото и позволи на съперника да вземе инициативата към края на полувремето. В 40-ата минута “кленовите листа” намалиха на 1:2. Пробив на Адекугбе отляво завърши с остро центриране, което Наиф Агер отклони в собствената си врата. Това бе първото попадение, което Мароко допуска на това Световно първенство. То сложи край на серията на тима, който не бе допускал гол в последните си шест срещи.

Голът вдъхнови канадците и те организираха още няколко атаки до почивката. В добавеното време обаче защитата им отново се пропука. Ен-Несири се разписа с удар от воле, но попадението бе отменено, тъй като Агер бе в положение на засада и пречеше на вратаря.

31 Канада - Мароко 1:2, група "F"

След почивката Мароко действаше малко по-предпазливо, но продължаваше да има контрол. Канадците не успяваха да създадат нещо сериозно в предни позиции и след час игра Джон Хърдман направи тройна смяна с идеята да промени нещо. На терена се появи Атиба Хътчинсън, за когото това бе мач номер 100 за националния отбор. Той е рекордьор по срещи за Канада.

Именно Хътчинсън можеше да вгорчи живота на мароканците. В 71-ата минута той засече с глава топката след ъглов удар и разтресе горната греда. Джонстън не успя и при добавката, като кълбото мина малко над вратата. Африканците играеха с идея да пазят преднината си и това доведе до някои нервни моменти. Три минути преди края Буну за малко да изпусне топката в наказателното си поле и да я подари на Алфонсо Дейвис.

КАНАДА - МАРОКО 1:2
0:1 - Зиеш (4)
0:2 - Ен-Несири (23)
1:2 - Агер (40-авт)

Снимки: Gettyimages