Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

ЦСКА 1948 се справи с Берое и се класира за четвъртфиналите на Купата на България

Отборът на ЦСКА 1948 се класира за четвъртфиналите на Купата на България. "Червените" постигнаха заслужен успех с 2:0 над Берое в Стара Загора, а головете за тима реализираха Евгений Сердюк (53) и Александър Колев (90+3).

Първата головa ситуация в двубоя се откри пред вратата на домакините. След само 120 секунди игра Радослав Кирилов бе намерен с дълго подаване, атакуващият футболист си овладя топката и стреля, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 6-ата минута "червените" стигнаха до нов отличен шанс след центриране от пряк свободен удар. Топката попадна на далечната греда, където беше Елитон. Той успя да отклони топката към Ивайло Чочев, който я прати в опразнената врата на Берое. Ситуацията бе прегледана с ВАР за засада и голът бе отменен.

25 Берое - ЦСКА 1948

"Зелените" отговориха с мощен шут на Симеон Мечев, който обаче бе отразен от Даниел Наумов.

В 25-ата минута Елитон успя да стигне до топката и да стреля след центриране от корнер, но Иван Караджов улови.

В 40-ата минута Серкан Юсеин се озова на добра позиция в наказателното поле. Халфът получи подаване от левия фланг, след което не се забави и шутира, но твърде слабо, за да затрудни Даниел Наумов.

В последните секунди на първата част Божидар Пенчев имаше отличен шанс да отбележи, след като удар на Абубакар Тунгара бе блокиран, а топката попадна именно в Пенчев. Неговият удар обаче мина на сантиметри от гредата.

В 53-ата минута футболистите на Любослав Пенев откриха резултата в Стара Загора. След центриране от Джонатан, топката попадна в Георги Русев, който я отклони към Евгений Сердю. Нападателят от близка дистанция матира Иван Караджов.

В 64-ата минута Георги Русев засече центриране с глава, но крилото на ЦСКА 1948 не успя да насочи кълбото. Секунди по-късно Берое бе близо до гола. Митко Митков проби по десния фланг и подаде към Калоян Кръстев. Стрелецът отправи удар с глава, но право в ръцете на Даниел Наумов.

В рамките на няколко секунди в 77-ата минута гостите нацелиха две греди. Първо Карлос Охене нацели страничния стълб, а след това Александър Колев заби кълбото в горната греда.

В 89-ата минута Георги Русев стреля силно, но опитът му не попадна в целта. В последните секунди на срещата резервата Александър Колев оформи крайния резултат. Нападателят бе изведен очи в очи с Иван Караджов и с точен удар с левия крак наказа Берое.