Нов драматичен успех на ЦСКА - София за Купата, юноша на Левски участник и в трите гола

ЦСКА - София постигна нов драматичен успех в Sesame Купа на България, след като надделя с 2:1 над Септември и се класира за 1/4-финалите в турнира.

"Червените", които гостуваха на стадион "Българска армия", поведоха с 2:0 чрез Маурисио Гарсес (55) и Дюкенс Назон (68 дузпа), възползвайки се от две грешки на Асен Георгиев. Защитникът на символичните домакини, който е и юноша на Левски, изкупи донякъде вината си, тъй като в 83-ата минута вкара с глава за крайното 2:1.

В заключителните секунди Септември имаше отлична възможност да изпрати сблъсъка в продължения, когато резервата Радослав Живков стреля от 3-4 метра след разбъркване от корнер, но Евтимов отрази.

19 Септември (София) - ЦСКА - София

Това бе втори пореден мач на ЦСКА - София, в който отборът елиминира съперника си по инфарктен начин. Преди няколко дни футболистите на Саша Илич отстраниха третодивизионния Гигант след изпълнение на дузпи, тъй като не успяха да вкарат гол в продълженията, въпреки че домакините от Съединение играха в тях с 9 човека.

Големият отсъстващ от състава на символичните гости в днешния мач на "Армията" бе капитанът Юрген Матей, който изтърпяваше наказание. На негово място стартира Махмутович, който си партнираше в отбрана с Петров и Юга.

Вион отправи първия шут в 4-ата минута, но той излезе покрай дясната греда. Септември отговори с контраатака в 11-ата минута. Тя завърши с шут на Петков в близкия ъгъл, но Евтимов изби в корнер. След неговото изпълнение последва силен удар на Кабов, който се спря в ръката на Вион и домакините поискаха дузпа, но не получиха такава, тъй като ръката на французина бе плътно до тялото му и съдията взе правилно решение.

Секунди по-късно Жеферсон пропусна отлична възможност да открие резултата след удар от 7-8 метра, но Василев някак спаси. В 37-ата минута Кабов стреля отдалеч, Евтимов изби в краката на Петков, но топката дойде неудобно за нападателя на Септември, който не успя да отбележи с добавка.

Втората част започна с лек териториален превес на "червените", които откриха резултата в 55-ата минута. Те се възползваха от грешка на Асен Георгиев. Защитникът изчисти лошо центриране на Вион отдясно и прати топката право в краката на Гарсес, а бразилецът се възползва от "подаръка" и отбеляза с изстрел от 8-9 метра.

След час игра Шопов отбеляза ефектно попадение след удар с левия крак, възползвайки се от подаване на Де Нойер, но то бе отменено поради "тънка" засада на нидерландеца секунди преди това.

Септември имаше добра възможност да изравни в 65-ата минута. Петков намери Кабов, крилото шутира от малък ъгъл, но Евтимов излезе добре и спаси.

В 68-ата минута ЦСКА - София организира атака отляво. Георгиев пробва да спре центрирането с шпагат, но игра с ръка и реферът Никола Попов отсъди дузпа, а Назон я реализира за 2:0.

В 77-ата минута Чандъров намери Кабов, който шутира по диагонал, но на сантиметри покрай дясната греда. Само четири минути по-късно Септември като по чудо не върна едно попадение. Първо Петков овладя добре дълъг пас, но пропусна сам срещу Евтимов. Последва добавка на Костадинов, който с удара си преодоля стража на "червените", но Петров изчисти пред голлинията.

Натискът на символичните домакини към края на двубоя даде резултат и в 83-ата минута те върнаха един гол. Това стори грешникът Георгиев, който бе с основна вина и за двете попадения на противника. Той върна своите в мача, реализирайки с глава след центриране от корнер.

Септември имаше възможност да изравни и да изпрати срещата в продължения в 92-ата минута. Тогава резервата Живков стреля от три-четири метра с шпагат, но Евтимов отрази.

СЕПТЕМВРИ - ЦСКА - СОФИЯ 1:2

0:1 Маурисио Гарсес 55
0:2 Дюкенс Назон 68 д.
1:2 Асен Георгиев 83

СЕПТЕМВРИ: 1. Василев, 25. Джиков, 5. Георгиев, 4. Арсов, 13. Николов, 10. Чандъров, 9. Костадинов, 18. Колев, 6. Кабов, 20. Петков, 14. Стоянов

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Евтимов, 6. Петров, 21. Юга, 22. Махмутович, 5. Де Нойер, 15. Вион, 3. Жеферсон, 8. Шопов, 7. Линдсет, 27. Гарсес, 28. Морено

Снимки: Борислав Цветанов