ЦСКА - София търси 1/4-финал в "гостуване" на "Армията" срещу Септември (Сф)

Септември (София) и ЦСКА - София трябва да решат четвъртия осминафинал в турнира Sesame Купа на България. Срещата ще се реши след 90 или 120 минути, като при равенство двата отбора ще изпълняват дузпи за определянето на победител. Домакин на сблъсъка, който започва в 12:00 часа, е отборът на Светослав Петров, но арена на събитията ще бъде стадионът на "червените" в Борисовата градина. До този момент вече три тима от efbet Лига си спечелиха класиране за четвъртфиналите в надпреварата - Локомотив (София), Арда (Кърджали) и Спартак (Варна).

В предишния кръг Септември елиминира Крумовград на Велислав Вуцов, като победният гол падна след точен удар на капитана Асен Чандъров. Наставникът Светльо Петров, който е добре познато име на стадион "Българска армия", изрази мнение след успеха над Крумовград, че времето до двубоя с "червените" е достатъчно, за да могат футболистите му да си починат и да са готови за сериозна битка. "За един футболист няма нищо по-хубаво от това да играе мачове с ЦСКА", заяви някогашният полузащитник.

Светослав Петров: За един футболист няма нищо по-хубаво от това да играе мачове с ЦСКА

Същевременно ЦСКА - София влиза в срещата след крайно колебливата изява на отбора в Съединение, където момчетата на Саша Илич срещнаха сериозни затруднения срещу местния Гигант. "Червените" не успяха да надвият за 120 минути третодивизионния отбор, който завърши мача с девет души, и трябваше при дузпите вратарят Димитър Евтимов да се превръща в герой.

Юрген Матей изигра последния си мач за годината

Срещата заради наказание пропуска капитанът на "червените" Юрген Матей, който срещу Гигант получи пети жълт картон през сезона. Националът Иван Турицов и Марселино Кареасо пък ще трябва да внимават срещу Септември, защото са с по четири жълти картона и при нов такъв ще пропуснат гостуването на Берое в началото на 2023 година.

21 Гигант (Съединение) - ЦСКА - София

Под въпрос за мача на "Армията" са Бисмарк Чарлс и Лазар Туфегджич, които бяха заменени принудително от Илич при гостуването в Съединение през миналия уикенд. Сръбският атакуващ халф беше фаулиран грубо, което наложи да тренира на облекчен режим в последните дни. Аут от състава на ЦСКА - София със сигурност са трайно контузените Асен Дончев и Дауда Бамба, които бяха оперирани през есента. Няма го и Георги Йомов, който е със спрени права от лятото, след като даде положителна проба за допинг.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - ЦСКА - СОФИЯ

Вероятни състави:

СЕПТЕМВРИ (4-2-3-1): Шейтанов; М. Стоянов, А. Георгиев, Арсов, Ачков; К. Колев, И. Гаврилов; Кабов, Чандъров, М. Петков; Д. Костадинов
Старши треньор: С. Петров

ЦСКА - СОФИЯ (3-5-2): Евтимов; Х. Петров, Юга, Махмутович; Александров, Вион, Линдсет, Де Нойер; Кареасо; Морено, Назон
Старши треньор: С. Илич

СЪДИЯ: Никола Попов
СТАДИОН: "Българска армия"
НАЧАЛО: 12:00 часа

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!