Героят за Австралия грабна приза за Играч на мача

Нападателят на Австралия Митчъл Дюк заслужено беше избран за Играч на мача при успеха 1:0 над Тунис в ранния двубой от днешната програма на Мондиал 2022.

Австралия надхитри Тунис и съхрани шансове за място в елиминациите

Именно Дюк отбеляза единственото попадение в двубоя с точния си удар с глава в 23-тата минута. Играчът на втородивизионния японски Фаджано Окаяма се отчете с общо четири удара, два от които бяха точни, за 64-те минути, които прекара на терена. 31-годишният футболист беше избран за най-добър в едва втория си мач на Световно първенство, след като беше титуляр и при загубата с 1:4 от Франция. Днес той отбеляза решаващия гол пред погледа на сина си, който беше на трибуните на “Ал Джануб”.

Снимки: Sportal.bg