Германия загуби след обрат на световно за първи път от головете на Стоичков и Лечков

Германия поведе на Япония, но загуби с 1:2 срещата си на старта на Мондиал 2022. Историята показва, че това е първо поражение на Бундестима с обрат на световно първенство от 10 юли 1994 г. Тогава германците защитават титлата си от 1990 година, но са елиминирани от България в Ню Йорк. Лотар Матеус дава аванс на Маншафта от дузпа, точно както днес го направи Илкай Гюндоган, но след това Христо Стоичков и Йордан Лечков изковават за три минути най-великия успех в историята на българския футбол. В Катар пък японските попадения паднаха в рамките на осем минути.