От Уилямс официално потвърдиха Логан Сарджънт за 2023 година

Отборът на Уилямс потвърди официално, че Логан Сарджънт ще замени Никола Латифи за сезон 2023 във Формула 1.

От Гроув обявиха още преди месец, че американецът ще партнира на Алекс Албон догодина, но това зависеше изцяло от неговото крайно класиране във Формула 2. Вчера Сарджънт завърши 5-ти в последното състезание за сезона във Формула 2, с което си гарантира и 4-то място в крайното класиране в шампионата. С него той спечели нови 30 суперлиценз точки, с които неговият актив достигна 60, а за получаването на суперлиценз са му необходими 40.

Логан Сарджънт направи необходимото и ще дебютира във Формула 1 догодина

Така още вчера се знаеше, че Сарджънт ще бъде пилот на Уилямс през 2023 година, а днес от Гроув официално потвърдиха тази новина.

Това означава, че за първи път от 2007 година насам Съединените щати ще имат свой титулярен пилот във Формула 1. Тогава Скот Спийд се състезава за Торо Росо, но бе уволнен след Гран При на Европа за сметка на Себастиан Фетел.

Спийд не е последният американец, стартирал във Формула 1. Тази чест се държи от Алекс Роси, който във втората половина на сезон 2015 участва в 5 състезания с екипа на Менър и записа най-добро класиране от 12-то място в домашната си Гран При на САЩ в Остин.

„За мен е страхотна чест отборът на Уилямс да ми позволи да сбъдна мечтата си да се състезавам във Формула 1. Огромни благодарности към всички в Уилямс и Дорилтън Мотор Спортс за подкрепата, която те ми оказват от първия ми ден в отбора.

„Да бъде част от академията за млади пилот на Уилямс ми даде страхотна платмофрма да се развия като пилот и да се подготвя за следващата глава в моята кариера. Аз съм готов и развълнуван да съм част от отбора, който иска да се придвижи напред в колоната“, каза Сарджънт.

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages