Швеция победи Алжир в контрола

Швеция победи Алжир с 2:0 в контролна футболна среща, която се игра на стадион "Еледа" в Малмьо. Домакините стигнаха до успеха с голове на Емил Форшберг и Виктор Клаесон в самия край на първото полувреме и в началото на второто. Преди това гостите от Алжир бяха останали с десет души на терена, тъй като в 34-тата минута Рами Бенсебайни бе изгонен за втори жълт картон.

Форшберг откри резултата в третата минута на добавеното време на първата част от дузпа, а две минути след старта на второто полувреме Клаесон оформи крайния резултат след подаване на Виктор Дьокереш. За Швеция това е втора поредна победа в контролни срещи, като преди няколко дни тимът се наложи и над участника на Модиала в Катар Мексико с 2:1.

Снимки: Imago