Ювентус се разправи с Лацио в сблъсъка за третото място в Серия "А"

Ювентус записа безпроблемна победа с 3:0 като домакин на Лацио в сблъсъка им от 15-ия кръг на Серия "А", с който приключи годината в италианския елит. Нападателите на "бианконерите" Мойс Кийн (43', 54') и Аркадиуш Милик (90') вкараха головете за успеха, който качи тима на третата позиция в класирането.

Масимилиано Алегри предприе само две промени в стартовия си състав след победата с 1:0 над Верона. Войчех Шчесни се завърна на вратата, заменяйки Матия Перин, а в защита Федерико Гати беше предпочетен пред капитана Леонардо Бонучи, така че този път лентата беше на ръката на Данило. Тандемът в атака отново беше оформен от Милик и Кийн.

Маурицио Сари извърши четири промени в своите стартови 11. В защита контузеният Мануел Ладзари беше заместен от Адам Марушич. В средата на терена отсъстваха Маркос Антонио и Матиас Весино, на чиито места играеха Данило Каталди и Тома Башич. Последната промяна беше в атака, където не Матео Канчелиери, а Лука Ромеро помагаше на Фелипе Андерсон и Педро Родригес след победния си гол в мача срещу Монца (1:0).

Първата голова възможност се откри пред Кийн в шестата минута, но неговият удар се оказа неточен. Пет минути по-късно Николо Фаджоли опита далечен шут, който беше уловен от Иван Проведел. В 19-ата минута дойде ред на Милик да стреля, но неговият изстрел от дистанция мина покрай вратата, но така или иначе нападателят беше в засада. В 41-вата минута Педро нанесе далечен шут, от който си спечели само корнер. При последвалото центриране Николо Казале не намери целта с глава. Две минути по-късно Проведел реши да напусне наказателното си поле, за да пресрещне Кийн, който обаче успешно го прехвърли за 1:0. До почивката Сергей Милинкович-Савич и Башич не успяха да изравнят за гостите.

Второто полувреме започна с удари на Милик и Мануел Локатели, с които Проведел се справи. В 54-тата минута вратарят отрази шут по земя на Филип Костич, но Кийн беше точен от добавката си за 2:0. Няколко минути по-късно двата тима си размениха удари чрез Луис Алберто и Кийн, но те бяха спасени от вратарите им. В 62-рата нападателят на Юве беше заменен от Анхел Ди Мария и така той беше лишен от още възможности да сътвори хеттрик. В оставащото време срещата като че ли се доиграваше, но все пак в 90-ата минута Милик оформи крайното 3:0 след асистенция на резервата Федерико Киеза. Малко преди края влезлият от пейката Матиас Весино и Фелипе Андерсон не успяха да вкара поне почетен гол за "орлите". Ударът на първия мина точно над вратата, а този на втория беше спасен от Войчех Шчесни, който се погрижи мрежата на тима да остане суха за шести пореден път в първенството.

С шестата си поредна шампионатна победа Ювентус изпревари Лацио в класирането и вече е трети с 31 точки в актива си, докато римляните се свлякоха на четвъртото място с 30 пункта. Лидерът Наполи продължава да има преднина от 10 точки спрямо „Старата госпожа“, която е само на две от втория Милан.

ЮВЕНТУС - ЛАЦИО 3:0

1:0 Кийн (43')

2:0 Кийн (54')

3:0 Милик (90')

Ювентус: Шчесни, Гати, Бремер, Данило, Куадрадо, Фаджоли, Локатели, Рабио, Костич, Кийн, Милик

Лацио: Проведел, Хисай, Казале, Романьоли, Марушич, Милинкович-Савич, Каталди, Башич, Ромеро, Андерсон, Педро

Снимки: Imago