Фрайбург нанесе нова тежка загуба на Унион

Фрайбург се върна на второто място, след като разби Унион с 4:1. Срещата бе решена още до 20-ата минута, в която Винченцо Грифо оформи своя хеттрик. Той откри от дузпа в четвъртата минута, разписа се още веднъж в шестата, а третото попадение отново падна от 11-метров наказателен удар. При нарушението за втората дузпа Диого Лейте получи червен картон и столичани останаха с човек по-малко на много ранен етап от мача.

В деветата минута при 2:0 Робин Кнохе пропусна дузпа за гостите. В края на първото полувреме Михаел Грегорич увеличи преднината на Фрайбург на четири гола. След почивката домакините намалиха темпото, а Унион върна един гол пет минути преди края, когато Свен Михел се разписа от дузпа.

Така Унион, който бе лидер в класирането преди около седмица, допусна втора тежка загуба след поражението с 0:5 от Леверкузен. За изключително кратък период, в който тимът на Урс Фишер допусна две загуби и едно равенство, берлинчани се озоваха на пето място.

Фрайбург е в серия от 10 поредни мача без загуба като домакин. Грифо пък записа най-ранния хеттрик в Бундеслигата от повече от 31 години. През август 1991 г. Михаел Тьониес стигна до три гола до 16-ата минута за Дуисбург срещу Карлсруе.

Снимки: Imago