Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Мъри пое вината за загубата и заяви: Ако се наложи, може да спрем играчи за националните отбори

Старши треньорът на Левски Станимир Стоилов бе разочарован след загубата с 1:2 от Славия. "Сините" допуснаха пълен обрат на "Герена", въпреки че в по-голямата част от двубоя имаха превъзходство.

Опитният специалист отново обърна внимание на сериозния проблем на тима в предни позиции и заяви, че ако се наложи, Левски може да спре някои играчи за националните отбори, тъй като в състава има много контузии.

Славия съсипа Левски на "Герена", "сините" отново на колене пред "белите"

"Не спечелихме, защото не успяхме да реализираме създадените ситуации. Допуснахме съвсем елементарен гол от статично положение и загубихме напрежението и не успяхме да направим натиск.

46 Левски - Славия

Явно изпаднахме в голямо напрежение и не можем да играем под него. Не можем да отговорим на очакванията на привържениците. Това са реалностите в момeнта. Ако трябва да търсим някаква вина, тя е само в треньора, не трябва да се търси другаде.

Имахме цялото преимущество на терена и можехме да решим мача, но допуснахме елементарни грешки. Дузпата повлия психологически. Особено след изравнителния гол - нямахме характер да обърнем. Изпаднахме в напрежение и оттам дойде и вторият гол.

Не можем да реализираме положенията. Направихме достатъчно ситуации и пропуснахме дузпа. Лесно се огъваме в защита. До изравнителния гол изглеждахме много уверени и една грешка срина изцяло отбора като психология. Нямахме достатъчно свежест накрая, за да обърнем нещата.

Над 70 минути имахме преимущество. Изпаднахме в напрежение и физиката ни напусна. Като загубиш на "Герена" е много неприятно.

Грозни сцени: бой след Левски - Славия - хора се търкалят по стълбите

Имаме много хора, които ще ходят по националните отбори. Може да се наложи да спрем някого от националните отбори. Не можах да видя какво се случи, но никога не е приятно, когато има инциденти", заяви Стоилов.

Снимки: Борислав Цветанов