Ливърпул се промъкна на 1/8-финал след три спасени дузпи от Келъхър

Актуалният носител на „Карабао Къп“ Ливърпул имаше нужда от дузпи, за да елиминира Дарби Каунти и да се класира за 1/8-финалите на надпреварата. Мърсисайдци, които излязоха в експериментален състав, не успяха да се разпишат в редовното време, въпреки че имаха възможности. Така се стигна до дузпи. При тях герой за „червените“ бе стражът Куивин Келхър, който спаси три удара от бялата точка и след успех с 3:2 при наказателните удари Ливърпул се класира за следващия кръг.

Юрген Клоп бе сменил целия си състав от мача с Тотнъм през уикенда. Фабио Карвальо, Алекс Окслейд-Чембърлейн, Джо Гомес и Костас Цимикас бяха сред титулярите. Калвин Рамзи започна отдясно на отбраната. Тийнейджърите Мелкаму Фрауендорф, Стефан Байчетич и Боби Кларк също получиха шанс да стартират. Роберто Фирмино и Дарвин Нунес бяха на пейката за началото.

В състава на Дарби имаше само една промяна от мача с Торки. Конър Хърихейн замени Люис Добин.

Младият състав на мърсисайдци контролираше играта преди почивката и атакуваше, но така и не успяваше да стигне до стопроцентови възможности. Най-добрият шанс се откри пред Лейтън Стюарт, който получи от Карвальо и стреля отблизо, но от няколко метра прати топката високо над вратата. Гостите пък мислеха изцяло за защитата, като явно целта на „овните“ бе стигнат до дузпи.

В 51-вата минута гостите стигнаха до чудесна възможност, но Макс Бърд стреля доста неточно. В 66-ата минута Юрген Клоп включи в игра едновременно Елиът, Фирмино и Нунес. Това веднага се отрази и домакините започнаха да атакуват по-опасно, но гол така и не падаше.

Елиът пропусна страхотна възможност в 82-рата минута, когато получи брилянтен извеждащ пас от Окслейд-Чембърлейн, но ударът му отблизо бе спасен инстинктивно от Джо Уайлдсмит. Стражът на Дарби се намеси и няколко минути по-късно, за да избие удар с глава на Фирмино.

Така се стигна до дузпи. Макголдрик реализира първата за Дарби, но Уайлдмит спаси още първия наказателен удар на домакините, който бе изпълнен от Байчетич. Келъхър върна Ливърпул в играта, след като спаси изстрела на Хърихейн. Окслейд-Чембърлейн реализира втората дузпа за Ливърпул – 1:1. Келъхър направи второ поредно спасяване, след като отрази и изстрела на Форсайт. Роберто Фирмино обаче стреля над вратата. Луи Сабли бе точен, с което изведе Дарби напред. Следващият изпълнител за Ливърпул бе Нунес, който изравни резултата, въпреки че Уайлдсит бе много близо до това да спаси. Дойде ред за третото спасяване на Келъхър, който изби удара на Добин. Харви Елиът реализира точно петата дузпа за Ливърпул и прати мърсисайдци на 1/8-финал след успех с 3:2.