Кризата в Атлетико се задълбочава

Атлетико Мадрид не успя да си стъпи на краката и при гостуването на Майорка. "Дюшекчиите" загубиха с 0:1 визитата си на Балеарските острови и се смъкнаха на 6-ото място в класирането на Ла Лига. Тимът на Диего Симеоне има 24 точки, но по-лоша голова разлика от Атлетик Билбао и Бетис

Ведат Муричи се разписа в четвърти пореден мач и донесе ценния успеха на Майорка. Косовският национал беше точен отблизо в 16-ата минута и вече има 8 попадения през сезона. До края на мача Атлетико създаде доста положения, но така и не можа да избегне поражението. Отборът няма нито една победа в последните си пет срещи във всички турнири.

Домакините стартираха активно, най-вече благодарение на честите включвания в предни позиции на крайните си бранители. След четвърт час игра Муричи овладя подаване на Хауме Коста и преодоля Ян Облак. Малко по-късно Алваро Мората беше изведен от Родриго де Паул и се разписа, но голът му беше отменен заради засада, което вбеси Симеоне.

Майорка се защитваше добре до последните 20 минути, когато натискът на Атлетико стана много сериозен. Мората на два пъти пропусна след хитри подавания на Антоан Гризман, като в единия случай стражът на островитяните Предраг Райкович се намеси впечатляващо. Облак пък отрази удар на Амат Ндиайе.

В последните секунди се стигна до голямо разбъркване в наказателното поле на Майорка и Аксел Витсел беше на път да изравни със задна ножица, но бранител в червено изби топката малко пред голлинията.

Майорка вече е в горната половина на таблицата, а Атлетико трябва да се радва на паузата за Световното първенство, защото отборът е в най-лошия си период под ръководството на Диего Симеоне.