Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Преслав Антонов отново се превърна в герой за Спартак (Плевен)

Отборът на Спартак (Плевен) постигна труден успех с 1:0 над Литекс в сблъсъка от 16-ия кръг на Втора професионална лига. В герой за домакините отново се превърна Преслав Антонов, който реализира единственото попадение в 71-ата минута след груба грешка в защитата на ловчанлии.

По този начин тимът от Плевен се изкачи до второто място във временното класиране с актив от 28 точки. Литекс пък остава на осма позиция с 22 пункта.

Мачът започна в доста ниско темпо, а първият удар дойде чак в 14-ата минута. Мартин Стоилов получи топката пред наказателното поле и реши да стреля, но опитът му бе блокиран.

Първата голова ситуация се откри пред вратата на Богомил Цинцарски. Евгени Игнатов центрира перфектно в наказателното поле от фал към Георги Радев, който майсторски отклони с глава, но кълбото се отби в горната греда.

В рамките на две минути Стефан Христов имаше две възможности да стреля към вратата на гостите от Ловеч, но опитният футболист не успя да затрудни Марин Орлинов

Втората част започна със сериозна опасност пред вратата на Литекс. Васил Шопов се озова на добра позиция в наказателното поле. Опитният халф не се забави и стреля по земя, но Марин Орлинов се намеси решително.

Малко по-късно Бруно Франко напредна отляво и центрира в наказателното поле. Там топката попадна в Преслав Антонов, който отправи мощен удар, но с бляскава намеса Марин Орлинов спаси вратата си.

В 71-ата минута футболистите Спартак (Плевен) стигнаха до първия гол в сблъсъка. Звездата на тима Преслав Антонов се възползва от неразбирателство между Георги Радев и Марин Орлинов, успя да отнеме топката и на празна врата да вкара поредния си гол във Втора лига.

В 84-ата минута голмайсторът Преслав Антонов и Васил Шопов комбинираха, след което халфът стреля по земя, но стражът на гостите изби в корнер.

В продължението на двубоя Литекс се опита да стигне до точката, но защитата на Спартак (Плевен) се справи и заслужено се поздрави с успеха.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) - ЛИТЕКС 1:0

1:0 Преслав Антонов (71)

Стартови състави:

Спартак (Плевен): 12. Богомил Цинцарски, 2. Димитър Калчев, 5. Иво Върбанов, 6. Виктор Иванов, 22. Бруно Франко, 19. Мартин Стоилов,  8. Клаубер Сантана, 10. Васил Шопов, 15. Стивиян Макавеев, 9. Стефан Христов, 24. Преслав Антонов

Литекс: 24. Марин Орлинов, 15. Георги Радев, 5. Иван Пенев, 97. Слави Косов, 3. Александър Ангелов, 4. Борис Иванов, 16. Иван Иванов, 14. Петър Чалъков, 8. Евгени Игнатов, 10. Кингсли Бучи, 11. Сулиман Абдулганию