Жулиен Георгиев с 42 точки за Добруджа, но Черно море измъкна победата

Диагоналът Жулиен Георгиев заби невероятните 42 точки (2 блока, 3 аса и 61% успеваемост в атака - +24), но въпреки това неговият Добруджа 07 (Добрич) отстъпи драматично у дома на Черно море (Варна) с 2:3 (25:27, 18:25, 32:30, 25:19, 13:15) в мач от 3-ия кръг на Efbet Супер Волей, играна тази вечер в зала "Добротица".

Така варненци записаха първа победа за сезона, като с 2 загуби и 2 точки са на 10-о място във временното класиране. Добруджа пък продължава без победа до момента, като с 3 поредни загуби, но с 2 спечелени точки е на 11-а позиция. В следващия, междинен, 4-и кръг Черно море гостува на Славия, а добричлии са гости на Пирин (Разлог). Срещите са съответно в сряда (2 ноември) и четвъртък (3 ноември) от 18,00 часа.

Изключитлно оспорван се оказа първият гейм, в който играчите на Черно море наложиха волята си след 27:25. Вдъхновени, те грабнаха и следващата част с 25:18, но това само мотивира повече домакините от Добруджа. Зрителите в зала "Добротица" се насладиха на волейбол от най-висока класа в третия гейм - 32:30 за Добруджа. За радост на домакинските фенове, състезателите на Данаил Милушев се върнаха в мача, взимайки и следващия гейм с 25:19, което доведе нещата до тайбрек. Черно море обаче показа по-здрави нерви в решителния гейм и записа победа след 15:13 и 3:2.

Най-полезен за Черно море стана Симеон Димитров с 22 точки (1 блок, 2 аса, 66% успеваемост в атака и 60% позитивно посрещане) за победата. Норман Недков пък добави още 19 точки (1 блок и 44% успеваемост в атака) за успеха.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 2:3 (25:27, 18:25, 32:30, 25:19, 13:15)

ДОБРУДЖА 07: Стефан Георгиев 3, Жулиен Георгиев 42, Златко Кьосев 20, Леон Тончев 7, Светослав Арнаудов 5, Александър Кордев 14 - Николай Тодоров-либеро (Дамян Огнянов 3, Георги Михалев, Николай Иванов 2, Мариян Наков)

Старши треньор: ДАНАИЛ МИЛУШЕВ

ЧЕРНО МОРЕ: Стилиян Асенов 5, Норман Недков 19, Симеон Димитров 22, Мартин Павлов 13, Траян Иванов 6, Борис Начев 15 - Христо Колев-либеро (Иван Манолов, Преслав Йорданов, Кристиян Димитров-либеро 1)

Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ.