Берое удари Марек в Дупница за втора поредна победа в Efbet Супер Волей

Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) записаха втора поредна победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Момчетата на треньора Мирослав Живков биха категорично като гости Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (28:26, 25:14, 25:20) в мач от 3-ия кръг на първенството, игран тази вечер.

17 Efbet Супер Волей: Марек Юнион Ивкони (Дупница) - Берое 2016 (Стара Загора) 0:3 🏐

Така старозагорци имат 2 победи, 1 загуба и 5 точки във временното класиране. Марек пък е с 1 победа, 2 загуби и 3 точки. В следващия, междинен, 4-и кръг Берое приема ЦСКА, докато дупничани гостуват на коравия тим на Монтана. И двете срещи са в четвъртък (3 ноември) съответно от 16,30 и 18,00 часа.

Първия гейм бе ключов за изхода на мача. Домакините от Марек взеха инициативата в началото, като поведоха с 10:6 и запазиха предниината си до 16:14. В този момент Берое „изригна“ и отбеляза три поредни точки за 17:16 в своя полза. Последва гонитба, като на два пъти гостите от Стара Загора повеждаха, но дупничани успяха да ги настигнат, като се стигна до равенството 24:24. В крайна сметка Берое запази спокойствие и наложи волята си за крайното 28:26. Успехът в първата част даде криле на старозагорци и във втората те започнаха ударно с 15:6. До края Марек не успя да излезе от негативната ситуация и Берое спечели гейма с убедителното 25:14. В третия гейм дупничани опитаха отново "да се вдигнат", но силите им стигнаха само до първоначално равенство. Берое се откъсна напред при 8:5, след което поведе с 16:11 и спечели гейма с 25:20, а с това и мача с 3:0.

Най-резултатни за Берое станаха Стефан Иванов (1 блок, 1 ас, 47% успеваемост в атака и 15% позитивно посрещане - +5) и Венцислав Рагин (3 блока, 1 ас и 54% успеваемост в атака - +8) с по 11 точки за победата. Спас Байрев (3 блока) и Руси Желев добавиха по 10 точки за успеха.

За тима на Марек капитанът Златан Йорданов и Иван Тасев завършиха с по едва 6 точки.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 0:3 (26:28, 14:25, 20:25)

МАРЕК: Кристиян Христов, Георги Бъчваров 5, Златан Йорданов 6, Иван Тасев 6, Любчо Янков 3, Ивайло Дамянов 4 - Димитър Механджийски-либеро (Кирил Колев 1, Никола Карагьозов, Лука Костич 4, Ивайло Стойков 2, Александър Николов, Чавдар Съловски-либеро)

Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ

БЕРОЕ 2016: Константин Нечев 4, Спас Байрев 10, Стефан Иванов 11, Руси Желев 10, Венцислав Рагин 11, Милослав Димов 8 - Мартин Иванов-либеро (Денимир Димитров 1, Стоян Димитров 1, Кристиян Петров-либеро)

Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.

Снимки: NVL/Startphoto.bg