Пирин се справи с Марек в Разлог

Волейболистите на Пирин (Разлог) записаха първа победа за сезона. Воденият от Благовест Катранджиев тим се наложи над Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:22, 25:16, 21:25, 25:18) в югозападното дерби на кръга, изиграно в зала "Септември" в Разлог.

Разложани заемат петата позиция във временното класиране, като имат три точки в актива си (1 победа, 1 загуба). Марек е четвърти със същия актив и баланс, но с по-добро геймово съотношение.

В следващия кръг Пирин среща ЦСКА, на 31 октомври (понеделник). Волейболистите на Найден Найденов излизат срещу Берое 2016 (Стара Загора) на 29 октомври (събота).

В първата част двата тима бяха равностойни, след което домакините поеха инициативата. След средата на гейма дупничани набраха инерция и стопиха дистанцията на една точка (14:13). Впоследствие обаче разложани си върнаха водачеството и излязоха напред в резултата.

Вторият гейм бе изцяло под диктовката на Пирин, който увеличи аванса си в  срещата.

Третата част продължи възходящата линия на разложани, които доминираха до 8:6. Постепенно се стигна до обрат - момчетата на Найден Найденов овладяха положението и спечелиха гейма.

В решителния четвърти гейм състезателите на Благовест Катранджиев бяха пълен хегемон и записаха триточков успех.

Най-резултатен бе Дейвид Кръстев с 27 точки (3 аса), с 1по 14 точки завършиха Теодор Каменов (1 ас, 2 блокади) и Костадин Гаджанов (1 ас, 6 блокади). За съперника Георги Бъчваров завърши с 16 точки (2 ас, 1 блокади), с 15 точки се отчете Златан Йорданов (1 блокада).

ПИРИН (РАЗЛОГ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:1 (25:22, 25:16, 21:25, 25:18)
ПИРИН: Любомир Агонцев 1, Дейвид Кръстев 27, Теодор Каменов 14, Кристиян Алексов 10, Костадин Гаджанов 14, Преслав Петков 5 - Дафин Коцаков-либеро (Мартин Юруков 1, Даниел Мицин)
Старши треньор: БЛАГОВЕСТ КАТРАНДЖИЕВ
МАРЕК: Кристиян Христов 2, Георги Бъчваров 16, Златан Йорданов 15, Иван Тасев 8, Ивайло Дамянов 4, Кирил Колев 4 - Димитър Механджийски-либеро (Никола Карагьозов, Лука Костич, Александър Николов, Любчо Янков 5)
Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ.