Хофенхайм разби Шалке 04 и за Купата на Германия, Дармщат изхвърли Борусия (М)

Хофенхайм разби Шалке 04 за втори път в рамките на няколко дни. След като в петък победиха този съперник с 3:0, днес възпитаниците на Андре Брайтенрайтер бяха още по-категорични и се наложиха с 5:1 в двубоя от 1/16-финалине за Купата на Германия.

Мунас Дабур в 5-ата и 43-тата, Анхелиньо в 16-ата, Озан Кабак в 51-вата и Павел Кадержабек в 63-тата минута вкараха головете за домакините. Почетното попадение за гостите бе на сметката на Доминик Дрекслер в 69-ата минута.

Голямата изненада на вечерта поднесе Дармщат, който отстрани елитния Борусия (Мьонхенгладбах), побеждавайки го с 2:1. Водачът във Втора Бундеслига отново показа, че се намира в страхотна форма и стигна до успеха с голове на Филип Титц в 23-тата и Аарон Сейдел в 79-ата минута. За гостите точен бе Лука Нец в 48-ата минута.

В другите два късни мача днес не се стигна до изненади. Волфсбург отстрани Айнтрахт (Брауншвайг) след успех с 2:1 като гост, а Бохум победи Елверсберг с 1:0 и също се класира за 1/8-финалите.