Гол на Минчев не помогна на Ауда

Георги Минчев отбеляза гол, но Ауда загуби с 1:2 гостуването си на Валмиера в 32-ия кръг на латвийското първенство. Това беше трети пореден мач без победа за тима на българския нападател, който заема 5-о място в класирането с 48 точки.

Минчев откри резултата от дузпа в 11-ата минута с попадение от дузпа, но малко по-късно Раймондс Кролис изравни. Победата на Валмиера донесе отново Кролис в 50-ата минута от дузпа.

Начело във Вирслигата е именно Валмиера със 77 точки, пред Рига с 69 и РФС с 67. На четвърто място е съставът на Лиепая, който разгроми с 5:1 Метта/ЛУ.

До края на сезона остават 4 кръга, а следващият съперник на Минчев и компания е Лиепая.