Георги Минчев вкара за класически успех на Ауда

Българският нападател Георги Минчев бе един от героите за своя Ауда за успеха с 3:0 над Супер Нова. Срещата бе от 29-ия кръг в първенството на Латвия, а 27-годишният русенец бе автор на второто попадение в мача.

Минчев започна като титуляр и освен че отбеляза гол, през първото полувреме получи и жълт картон. Той остана на терена 72 минути, преди да бъде заменен от руснака Станислав Крапухин.

Иначе Ауда поведе още в 5-ата минута с попадение на Мор Тала Гей, който се разписа от малък ъгъл. Минчев удвои преднината на своя тим в 55-ата минута с глава отблизо. Автор на третия гол бе Йегорс Новиковс в 65-ата минута, който направи страхотен индивидуален пробив и стреля в далечния ъгъл на вратата за 3:0.

Така Ауда събра 47 точки и заема 5-ото място в таблицата. Супер Нова е на последното 10-о място с 18 точки. Водач е Валмиера със 70 точки.