Чави: Щом не можем да победим Интер, значи не заслужаваме да продължим напред

Треньорът на Барселона Чави Ернандес не бе щастлив след равенството 3:3 с Интер в 4-тия кръг от група "С" на Шампионската лига. Този резултат поставя каталунците в доста неизгодна позиция и може да се окаже фатален за надеждите им за продължаване напред в турнира. Според Чави, щом играчите му не могат да победят Интер, значи не заслужават да бъдат на 1/8-финал.

"Има два прочита на този мач. Първото полувреме бе отлично, атакувахме добре и накарахме Интер да страда. Гави и Педри контролираха средата на терена. През втората част обаче направихме твърде много грешки. Позволихме още след първия гол, който ни вкараха, да наведем глави. И при втория гол имаше сериозна грешка, каквато не бива да се допуска в подобен мач. В Шампионската лига за всяка грешка се плаща скъпо. Опитахме да се върнем в мача и показахме характер, но щом не можем да победим Интер у дома, значи не заслужаваме да продължим напред в турнира", смята Чави.

Сега за Интер ще е достатъчно да спечели следващия си мач с Виктория (Пилзен), за да се класира напред и да изхвърли Барса от турнира.

"Знаем, че вече не държим съдбата в ръцете си. Явно не заслужаваме да се класираме за следващата фаза. Не таим големи надежди. Платихме голяма цена за тези грешки. Изиграхме отлично първо полувреме, но след това направихме две фатални грешки. Аз съм треньорът и аз поемам отговорността. Трябваше да сме по-концентрирани, но през второто полувреме излязохме с грешната нагласа. Това е голям удар за нас, бих казал дори жесток. Сега трябва да се концентрираме в Ла Лига, където искаме да останем на върха. Сезонът е дълъг, но не дадохме най-доброто в този турнир заради собствените си грешки. Той се отнесе доста жестоко с нас, но трябва да гледаме напред", смята Чави.