Левандовски спаси Барселона от отпадане в невероятно шоу срещу Интер

Барселона се размина на милиметри от отпадане в груповата фаза на Шампионската лига за втори пореден сезон, поне засега. Каталунците стигнаха до 3:3 срещу Интер в изключително вълнуващ и драматичен спектакъл на "Камп Ноу". Роберт Левандовски на два пъти изравняваше в края, за да се стигне до равенството.

Усман Дембеле откри резултата малко преди почивката, а през второто полувреме двата отбора се развихриха. Николо Барела изравни в 50-ата минута, а Лаутаро Мартинес изведе "нерадзурите" напред в 62-ата. Левандовски изравни осем минути преди края, но италианците отново поведоха минута преди края на редовното време. Полякът обаче отново успя да изравни в 92-ата минута и по този начин да запази надеждите на домакините.

Шансовете на Барса за класиране за осминафиналите продължават да бъдат сравнително малки. Те изостават с 3 точки на днешния си съперник. Двата отбора имат двубои срещу лидера в групата Байерн и Виктория Пилзен.

При страхотна атмосфера Барселона започна амбицирано двубоя. Италианците обаче бързо показаха, че не са пристигнали без увереност. Още в четвъртата минута те стигнаха до възможност, от която Лаутаро Мартинес не успя да се възползва. Опитите на домакините да атакуват не бяха особено успешни в началото и няколко удара бяха блокирани.

Тимът на Симоне Индзаги излезе с по-атакуваща схема от очакваното и в началото този ход изглеждаше успешен. В 17-ата минута Интер можеше да поведе. Джеко засече с глава центриране и топката се удари в горната греда и тупна малко пред голлинията. При добавката Де Фрай не успя да прати топката в мрежата и Барса оцеля в тази ситуация.

В 26-ата минута след поредица от финтове Дембеле пробва удар от дистанция, с който Онана се справи. Темпото на срещата бе много високо, домакините владееха топката в големи периоди, но по-опасните атаки бяха организирани от "нерадзурите". При поредната отлична контраатака Барела намери Дъмфрис, който на прекрасна позиция, но стреля в тялото на Тер Стеген.

Интер бе подреден много компактно и действаше изключително организирано, като атакуващите футболисти помагаха активно в защита. Това караше играчите на Барса в някои случаи да завършват атаките с удари от дистанция. Един от тях беше на Сержи Роберто. Вратарят на гостите се намеси, макар и не по най-добрия начин, тъй като изби топката в опасна зона, но защитата не позволи на Левандовски да стигне до топката.

В 36-ата минута Барселона стигна до най-добрата си възможност. Левандовски бе изведен отляво, центрира отлично и намери Рафиня. Бразилецът стреля от въздуха, като прати топката покрай дясната греда на Онана. Това бе първата по-сериозна грешка на защитата на Интер от началото на мача. Малко по-късно рикошет изведе Педри сам срещу вратаря, но той излезе отлично и го блокира.

Каталунците успяха да пробият отбраната на съперника в 40-ата минута след отлична работа на Рафиня. Той получи топката отдясно и намери Сержи Роберто, който пък прати топката остро към Дембеле, а французинът я заби в мрежата. Попадението вдигна на крака "Камп Ноу" и даде още по-голяма увереност на футболистите на домакините.

След почивката нещата не се развиха според плановете на Барселона. В 50-ата минута грешка в защитата на каталунците позволи на подаване на Бастони да намери Барела зад защитата и халфът изравни резултата. Тимът на Чави можеше бързо да отговори, но удар на Левандовски от въздуха не намери целта.

Ситуациите пред Тер Стеген ставаха все по-често явление. Гави блокира удар на Джеко, а топката отиваше опасно към вратата. Чалханоолу пробва да изненада вратаря с удар от дистанция. Тер Стеген се справи и с удар с глава на Шкриняр. Пред другата врата Педри направи страхотен пробив, но го завърши със слаб изстрел.

Добрата игра на Интер доведе до втори гол в 63-ата минута. След като Пике сбърка при първия гол, сега това го направи Бускетс. Негово подаване в центъра бе пресечено от Чалхаанолу. Турският национал напредна и прати топката към Лаутаро Мартинес. Нападателят овладя великолепно, като това му помогна да се справи с Ерик Гарсия. Последва прецизен удар в долния десен ъгъл на Тер Стеген и "нерадзурите" поведоха.

Чави реагира със смени. Той извади Бускетс и Рафиня и пусна Френки де Йонг и Ансу Фати. Последваха атаки на каталунците и няколко удара на Левандовски. При един от опитите му той успя да прати топката в мрежата, но попадение нямаше, тъй като полякът бе в положение на засада.

Барса все пак успя да изравни осем минути преди края. Тогава центриране бе засечено с глава от Левандовски. Топката не стигна до вратата, а защитник на гостите в опит да изчисти я прати на крака на поляка. Този път той бе точен и я прати в мрежата.

Домакините се изнесоха в предни позиции в търсене на нов гол, което направи пролуките в защита още по-големи. Минута преди края на редовното време влезлият като резерва Робин Госенс завърши поредната великолепна контраатака на Интер. Драмата обаче не бе приключила и Левандовски демонстрира високата си класа. В добавеното време той засече с глава центриране на Ерик Гарсия, извиси се във въздуха и препарира Онана.

БАРСЕЛОНА - ИНТЕР 3:3
1:0 - Дембеле (40)
1:1 - Барела (50)
1:2 - Лаутаро Мартинес (63)
2:2 - Левандовски (82)
2:3 - Госенс (89)
3:3 - Левандовски (92)