"Трето полувреме" преди Словения - Сърбия

Наполи е на 1/8-финал в ШЛ след нова саморазправа с Аякс

Наполи си осигури участие на 1/8-финалите на Шампионската лига, след като отново надигра Аякс - този път с 4:2, и остана със стопроцентов актив след първите четири мача в група "А". След като преди седмица партенопеите разбиха същия съперник с 6:1 в Амстердам, нанасяйки му най-тежката загуба в евротурнирите изобщо, днес тимът на Лучано Спалети до голяма степен реши нещата в своя полза рано-рано, след като до 16-ата минута водеше с 2:0 след попадения на Ървинг Лосано (4') и Джакомо Распадори (16'). В началото на второто полувреме Дейви Клаасен върна надеждите на гостите, но в 61-вата минута Хвича Кварацхелия бе точен от дузпа, с което възстанови комфортния аванс на Наполи. Стивън Бергвайн отново намали в 83-тата минута, когато също реализира наказателен удар. Виктор Осимен отбеляза завръщането си с гол в последната минута, оформайки крайния резултат. Така "небесносините" записаха девета поредна победа във всички турнири.

Виктор Осимен се завърна в групата, но остана на пейката за началото, като атаката на домакините отново бе водена от Распадори и Кварацхелия. Жезус стартира в центъра на защитата, а Ървинг Лосано бе предпочетен пред Политано.

Бергвайн и Бергахаус бяха титуляри за отбора на Аякс.

Наполи започна много силно и още в четвъртата минута поведе в резултата, след като Зиелински с много меко и прецизно подаване прехвърли защитната линия на нидерландците, след което Лосано засече с глава, пращайки топката покрай Пасваар.

Аякс опита бърз отговор и в деветата минута Бергвайн направи чудесен пробив, премина през двама бранители и стреля към долния десен ъгъл, но Мерет се намеси блестящо и спаси. В следващите минути удари на Бергхаус и Кудус преминаха в опасна близост, но встрани от целта.

Активизацията на гостите обаче бързо бе охладена с втори гол за Наполи. В 16-ата минута Зиелински и Кваратцкелия комбинираха добре отляво, след което грузинецът пусна топката на пътя на Распадори, който с мощен шут в прати под напречната греда.

Аякс започна силно второто полувреме и закономерно се върна в мача още в 49-ата минута, когато Дейви Клаасен засече с глава центриране на Баси отляво.

Гостите обаче нямаха много време да поставят под напрежение Наполи, защото десетина минути по-късно домакините получиха дузпа, след като топката срещна ръката на Тимбер в наказателното поле. След намесата на ВАР и след като прегледа ситуацията на монитора, главният рефер посочи бялата точка. Кварацхелия, който изигра пореден много силен мач с небесносиния екип, изпълни силно 11-метровия наказателен удар за 3:1.

В 79-ата минута и Осимен прати топката във вратата, но попадението му бе отменено заради засада. Три минути след това Аякс получи доста лека дузпа, след като Броби усети ръката на Жезус и падна. Бергвайн бе точен, с което доближи гостите отново на гол зад Наполи.

Веднага след това Осимен направи много сериозен пропуск. Нигериецът все пак успя да се разпише в 90-ата минута, след като отне топката от Дейли Блинг, който сгреши фатална в наказателното поле, и я прати в опразнената врата.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!