Челси преодоля с лекота 10 от Милан

Отборът на Челси отново възтържествува срещу Милан, побеждавайки го с 2:0 на „Джузепе Меаца“ в мач от група Е на Шампионска лига. Жоржиньо (21’ - дузпа) и Пиер-Емерик Обамеянг (34’) вкараха двата гола за успеха на лондончани, които бяха подпомогнати и от червения картон на Фикайо Томори, предизвикал дузпата за първото попадение.

Стефано Пиоли направи само една промяна в състава, победил Ювентус с 2:0. Става въпрос за Раде Крунич, който беше предпочетен пред Томазо Побега. Така тримата в атака отново бяха Браим Диас, Оливие Жиру и Рафаел Леао.

От друга страна, Греъм Потър предприе цели седем промени в стартовите си 11 след успеха с 3:0 над Уулвърхамптън. В защита влезе Тиаго Силва за сметка на Марк Кукурея, а Рийс Джеймс замени Сесар Аспиликуета. В средата на терена липсваше Рубен Лофтъс-Чийк, но там беше Матео Ковачич. Останалите отсъстващи бяха Конър Галахър, Кристиан Пулишич и Кай Хавертц, което означаваше, че титуляри бяха Бен Чилуел, Рахийм Стърлинг и Обамеянг, който беше в ролята на централен нападател.

В първите 15-ина минута нямаше сериозни положения пред двете врати. Така се стигна до 18-ата минута, когато Мейсън Маунт се отскубна, а Томори го фаулира с цената на дузпа и директен червен картон. Жоржиньо се нагърби с изпълнение от бялата точка и откри резултата в полза на лондончани. В 27-ата минута Жиру стреля с глава от чиста позиция, но го направи неточно. Малко след това "росонерите" поискаха да бъде изгонен и Стърлинг заради грубо нарушение срещу Крунич, но английският национал се размина само с жълт картон.

В 34-тата минута гостите направиха огромна стъпка към победата. Тогава Маунт пусна пас в наказателното поле, а Обамеянг изпревари Стърлинг за топката и се разписа със своя удар, както го направи преди седмица. В оставащото време до почивката единственото по-сериозно положение се откри пред Маунт, но Чиприан Татарушану отрази изстрела му от разстояние.

Втората част започна с хубава комбинация между Сандро Тонали и Сержиньо Дест в наказателното поле, но Кепа Арисабалага блокира решаващия пас, насочен към Жиру. "Сините" веднага отговориха чрез влезлия като смяна Конър Галахър, който преодоля Татарушану, но ъгълът стана прекалено малък и така халфът прати топката във външната страна на мрежата. В 54-тата минута Обамеянг отклони воле на Ковачич, но вратарят прояви бърз рефлекс и изби топката. В 60-ата минута чудесен пробив на Леао даде възможност на Дест да стреля, но ударът на американския национал профуча покрай вратата. В последния половин час настъпи очакваното понижение в темпото на играта и сериозни голови положения липсваха.

Така Челси се изкачи на върха в групата с актив от 7 точки, а Милан се свлече на дъното ѝ със своите 4 спечелени пункта, отстъпвайки на третия Динамо (Загреб) само по голова разлика.

МИЛАН - ЧЕЛСИ 0:2

0:1 Жоржиньо (21' - дузпа)

0:2 Обамеянг (34')

Милан: Татарушану, Калюлю, Габия, Томори, Ернандес, Крунич, Бенасер, Тонали, Диас, Жиру, Леао

Челси: Кепа, Чалоба, Силва, Кулибали, Джеймс, Жоржиньо, Ковачич, Чилуел, Стърлинг, Маунт, Обамеянг

Снимки: Gettyimages