Всички резултати в Шампионската лига

Тази вечер се изиграха 8 мача от програмата на Шампионската лига и отново не липсваха изненадващи резултати. Само един домакин стигна до победата - Макаби (Хайфа) повали с 2:0 Ювентус и на практика отказа "бианконерите" от амбициите им да продължат на осминафиналите. Челси надви Милан на "Сан Сиро", а Реал Мадрид, Пари Сен Жермен и Манчестър Сити се задоволиха с равенства.

Манчестър Сити завърши наравно 0:0 в гостуването си на ФК Копенхаген. По този начин "гражданите преъснаха серията си от три поредни победи, но продължават уверено да водят в група "G". "Гражданите" пропуснаха дузпа и играха по-голяма част от двубоя с човек по-малко заради червен картон на Серхио Гомес. За домакините от Дания това беше първа точка в групата.

Ювентус допусна загуба в гостуването си на Макаби (Хайфа) с 0:2 и влоши доста шансовете си да излезе от групата, които и пред този мач не бяха големи. Играчите на Масимилиано Алегри изиграха поредния си слаб двубой и допуснаха две попадения през първата част, на които така и не успяха да отговорят. С тези 3 точки Макаби се изравни с Юве и може да се бори за третото място и участие в елиминациите на Лига Европа.

Най-голям интерес предизвикваше сблъсъкът между Милан и Челси на "Сан Сиро". Лондончани се наложиха с 2:0, за което много помогна червеният картон на бившият им футболист Фикайо Томори още в 18-ата минута. От отсъдената дузпа Жоржиньо откри резултата, а до почивката се разписа и Пиер-Емерик Обамеянг.

В другата среща от група "Е" Динамо (Загреб) и РБ Залцбург направиха 1:1. "Модрите" не успяха да вземат реванш за поражението с 0:1 в Австрия и останах последни в класирането с 4 точки, но толкова има и Милан. РБ Залцбург е на второ място с 6 точки, а начело е Челси със 7. Всички отбори в групата все още имат шансове да продължат напред в турнира.

В група "F" Реал Мадрид беше с пълен актив от 9 точки и двубоят срещу Шахтьор (Донецк) във Варшава можеше окончателно да гарантира мястото на европейския клубен първенец на осминафиналите. Украинците обаче оказаха сериозна съпротива и бяха на секунди от победата. Реал се добра до равенството 1:1 чак в добавеното време с гол на Антонио Рюдигер.

РБ Лайпциг победи с 2:0 като гост Селтик и излезе на второ място в групата. "Детелините" пропуснаха доста положения и бяха наказани. Тимо Вернер и Емил Форшберг донесоха трите точки на РБ Лайпциг, който в следващия кръг ще посрещне Реал Мадрид. Селтик е на дъното в подреждането с едва 1 точка и може да се надява максимум на третата позиция.

Севиля се пребори за точка при визитата си на Борусия (Дортмунд) - 1:1, но е с минимални шансове да се добере до фазата на директните елиминации. Танги Нианзу се разписа за андалусийци, а Джуд белингам изравни още преди почивката. Борусия е на втора позиция след убедителния лидер Манчестър Сити и има с цели пет точки повече от Севиля и ФК Копенхаген.

В група "Н" Пари Сен Жермен и Бенфика се откъснаха на върха след второ поредно равенство помежду си. За крайното 1:1 на "Парк де Пренс" точни бяха Килиан Мбапе и Жоао Марио от дузпи. Попадението на Мбапе го направи голмайстор номер 1 на тима в Шампионската лига. И двата отбора са непобедени във всички турнири през сезона.