Трилър във Варна! Румен Николов повали Спартак II

Септември (Тервел) спечели във Варна срещу втория отбор на Спартак с 4:3 и продължава с пълен актив. Двубоят е от осмия кръг на Североизточната Трета лига. Румен Николов е героя на мача. Нападателят на гостите реализира всичките им голове, като победния вкара броени секунди преди края. Началото не предвещаваше подобен финал. Светослав Николов изведе варненци напред с красиво изпълнение на странична ножица в 6-ата минута. След още толкова време Даниел Начев удвои.

Септември (Тервел) очаква трудности, но и победа във Варна

Само 120 секунди по-късно започна наказателната акция на Румен Николов, който беше точен с глава след центриране на Димитър Михалев. Двамата разиграха двойно подаване в 57-ата минута и Николов изравни на празна врата. Той направи обрата в 77-ата минута, когато реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Финалът на екшъна обаче се разигра в последните 180 секунди. Първо Денислав Славов изравни от дузпа. В последните секунди Владислав Мирчев налъга спартаковци и върна топката на 5-6 метра пред вратата, откъдето Николов я насочи в мрежата – 3:4. Още голови положения създадоха гостите в хода на мача.