Холанд се нуждаеше от 40 мача по-малко от Оуен, за да стигне до третия си хеттрик в Премиър лийг

Ерлинг Холанд продължава да чупи рекорди и да поставя стандарти, които трудно могат да бъдат подобрени в скоро време. Вчера норвежецът се разписа три пъти за победата с 6:3 над Манчестър Юнайтед и така стана първият играч в историята на Премиър лийг, който записва хеттрик в три поредни домакинства в първенството. Заедно с това Холанд вече е футболистът, достигнал до три хеттрика във Висшата лига за най-кратко време. По този показател норвежецът изпревари с много Майкъл Оуен, който до този момент държеше това постижение. Бившият играч на Ливърпул имаше нужда от цели 48 мача, за да запише три хеттрика. Холанд го направи само за осем срещи.

Интересното е, че такъв голмайстор като Кристиано Роналдо, който вчера остана на пейката в дербито, също има три хеттрика в Премиър лийг. Португалецът обаче имаше нужда от цели 232 мача в английския елит, за да го постигне.

Холанд красноречиво показа какъв е гладът му за голове и рекорди и с изказването си след мача, в което той изрази недоволство, че през второто полувреме отборът на Манчестър Сити е бил малко небрежен.

"Можеше да вкараме и повече голове. През второто полувреме трябваше да играем по-стегнато и да се трудим повече, защото на моменти бяхме небрежни. Загубихме второто полувреме, което не е добре", коментира Холанд след мача.

Снимки: Imago