Още един подиум за Никола Цолов на „Навара”

С второ място за Никола Цолов завърши второто състезание от шестия кръг в испанската Формула 4 на пистата „Навара”. Късото състезание – 18 минути плюс една обиколка всъщност беше доста по-късо, тъй като много време пилотите караха зад кола на сигурността заради инцидент във втората обиколка.

Никола вървеше на няколко десети от секундата зад лидера Хю Бартър при инцидента, като на старта успя да опази второто място от атаката на Кирил Смол. При рестарта Бартър поведе, а Никола до преследва в последните две обиколки със състезателно темпо, като единствената му атака дойде в последния завой на последната обиколка – Цолов потърси вътрешната траектория на последния десен, но Бартър го покри успешно.

Трето място за Цолов в първото състезание на пистата „Навара”

С двойната победа на Бартър и Цолов Кампос Рейсинг днес си гарантира първото място в отборното класиране, а с 13 победи от 17 старта Никола Цолов е шампион при дебютантите този сезон в испанската Формула 4.

По-късно днес – в 15:20 часа е третото състезание за уикенда на „Навара”, в което Цолов може да си осигури титлата в общото подреждане на шампионата.