Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Домовчийски се завърна и донесе успех на Марица срещу Монтана

Марица не сгреши у дома и надви с 1:0 тима на Монтана в мач от 11-ия кръг във Втора лига. Валери Домовчийски (8) беше точен за домакините, реализирайки единственото попадение в срещата.

Преди днешния мач Марица и Монтана бяха във временното класиране, като ги делеше само една точка в полза на пловдивчани. Сега разликата между двата тима е четири точки. Гостите от Монтана бяха без двама от основните си защитници - Мартин Сандов и Михаил Минков, които са наказани заради червените картони при загубата от Марек за Купата на България.

В Марица нямаха проблеми със състава и треньорът Николай Димитров разчиташе на най-добрите си играчи. В състава се завърна успешно ветеранът Валери Домовчийски, който пропусна последната среща заради наказание.

Още в 30-ата секунда слаб удар на Тони Иванов попадна в ръцете на Илия Николов. В 3-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, които обаче бяха подминати от главния съдия. Владимир Айтов настигна откъсналия се Станислав Маламов и леко наруши равновесието на нападателя, но недостатъчно за отсъждане на 11-метров наказателен удар.

В 8-ата минута Марица поведе с гол на своя капитан Валери Домовчийски. Илиян Йорданов проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Иван Михов не успя да изчисти по най-добрия начин. Домо овладя топката и от близка дистанция не остави никакви шансове на стажа Петър Петров.

В 16-ата минута Мартин Газиев стреля над вратата след изпълнение на фаул. До края на първото полувреме до нови голови ситуации не се стигна, и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на домакините.

Второто полувреме започна силно за гостите с удар от далечна дистанция на Хади Бентебал. Опитът ми не бе никак лош и топката премина на сантиметри от десния страничен стълб на вратата зад Илия Николов. В 69-ата минута Монтана бе близо до изравняването на резултата. Мощен шут на Димитър Буров обаче попадна право в ръцете на Илия Николов. Впоследствие се оказа, че е имало и засада в хода на атаката.

В 81-вата минута Идрисс Фудил стреля много неточно от фаул, като до края на двубоя и петминутното продължение гостите така и не успяха да стигнат до изравнително попадение.

МАРИЦА - МОНТАНА 1:0
1:0 Валери Домовчийски (8)

Стартови състави:

МАРИЦА: 86. Илия Николов, 3. Мартин Газиев, 22. Георги Иванов, 5. Димитър Аврамов, 11. Илиян Йорданов, 17. Валери Домовчийски, 10. Веселин Марчев, 8. Сали Садъков, 28. Радослав Апостолов, 7. Симеон Вешев, 21. Станислав Маламов;

МОНТАНА: 12. Петър Петров, 10. Владимир Айтов, 3. Иван Михов, 14. Димитър Буров, 5. Петко Ганев, 13. Йордан Йорданов, 16. Иван Атанатос, 15. Димитър Пройчев, 7. Тони Иванов, 19. Владислав Цеков, 9. Мехди Уамри;