Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Ботев (Пловдив) шамароса седем пъти резервите на Марица

Ботев (Пловдив) победи категорично втородивизионния Марица (Пловдив) с 7:0 в контролна среща, играна на „Футболен комплекс Ботев 1912“ в „Коматево“. Хеттрик за успеха на „жълто-черните“ реализира Антоан Бароан, на два пъти точен бе Димитър Тонев, а по веднъж се разписаха Джеймс Ето’o и Монир Ал Бадарин. Трябва да се отчете фактът, че Марица заложи на много резервни футболисти и юноши на отбора, тъй като в четвъртък тимът имаше тежък мач за Купата на България срещу Левски-Раковски в София.

Преди мача ръководството на Ботев връчи специална фланелка на президента на Марица Христо Христов по случай 101-ата годишната от основаването на „жълто-синия“ клуб.

В 9-ата минута Ботев получи право да изпълни дузпа. Мартин Секулич бе фаулиран от Георги Иванов в наказателното поле на Марица и главният арбитър Неделчо Гаджалов отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Антоан Бароан и с точен изстрел в долния ляв ъгъл на Петър Начев даде аванс на „канарчетата“.

Пет минути по-късно французинът можеше да отбележи и второ попадение, останал непокрит след центриране на Брахими отляво, но ударът с глава на централния нападател на Ботев бе спасен от стража на гостите.

В 25-ата минута играчите на Желко Копич реализираха втори гол. Димитър Тонев се разписа със силен изстрел от около 25 метра метра, който не остави шансове на Петър Начев. Пет минути преди края на първото полувреме Ботев вкара трето попадение. Антоан Бароан бе точен за втори път във вратата на Марица, след като засече центриране на Джеймс Ето’o отляво.

Малко след това камерунецът също записа името си сред голмайсторите, след като реализира с мощен изстрел от над 20 метра, правейки Начев безпомощен. Така почивката дойде при резултат 4:0 в полза на Ботев.

В 52-рата минута Димитър Тонев вкара второто си попадение в срещата, след като бе оставен непокрит наказателното поле на Марица и с удар с левия крак по диагонала покачи на 5:0. Пет минути след това Антоан Бароан оформи своя хеттрик след асистенция на Емануел Току.

В 80-ата минута резултатът стана 7:0. Юношата на Ботев Монир Ал Бадарин реализира с удар от границата на наказателното поле. След седмото попадение играчите на Желко Копич намалиха оборотите и положения пред двете врати липсваха.

До края на срещата неофициален дебют за „канарчетата“ записа Абдулайе Траоре, който през тази седмица е на проби при „жълто-черните“.

Снимки: botevplovdiv.bg