Прекратиха контролата между младежите на България и Сърбия заради сериозна буря

Двубоят между младежките национални отбори на България и Сърбия на футболната база "Бояна" бе прекратен след края на първото полувреме. Причината са лошите атмосферни условия и разразилата се буря в София.

Преди почивката двата отбора си размениха по един гол. Петър Ратков (8) откри резултата за гостите, а Емил Цанов възстанови равенството в 36-ата минута. Проверката бе предавана пряко по Sportal TV и Sportal.bg.

Преди 4 дни "лъвчетата" отстъпиха на връстниците си от Унгария с 0:1.

Младежките национали отстъпиха на Унгария в контрола

В 5-ата минута Борислав Станков отправи изстрел от далечно разстояние, който премина встрани от целта.

Малко след това гостите организираха много добра контраатака, при която Миладинович изведе Петър Ратков очи в очи с Християн Славков и нападателят хладнокръвно преодоля родния страж.

В 13-ата минута Иван Тасев стреля опасно от дъгата на наказателното поле, но топката профуча покрай десния страничен стълб.

Малко след като измина четвърт час игра Росен Стефанов се извиси над всички при ъглов удар, но "лъвчетата" отново се разминаха с попадение.

Постепенно сърбите отново погледнаха към вратата на България, но така и не успяваха да стигнат до нещо по-опасно пред Славков.

В 36-ата минута футболистите на селекционера Александър Димитров организираха светкавична контраатака. Симеон Александров намери Емил Ценов, който стреля от движение и след рикошет в противников играч, кълбото отново попадна в краката на полузащитника на Миньор. Този път той отправи топовен изстрел, който влетя неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата.

Срещата бе прекратена преди футболистите да излязат на терена за второто полувреме заради сериозния порой в столицата. Играчите бяха напуснали съблекалните, но чакаха решението на съдията и в крайна сметка двубоят приключи при резултат 1:1.

На трибуните присъстваха националният селекционер Младен Кръстаич, както и техническият директор на БФС Георги Иванов - Гонзо.

БЪЛГАРИЯ (U21) 1:1 СЪРБИЯ (U21)

0:1 Петър Ратков (8)
1:1 Емил Ценов (36)

БЪЛГАРИЯ U21: 1. Християн Славков, 2. Велислав Боев, 3. Мартин Христов, 4. Росен Стефанов, 16. Мартин Стойчев, 6. Емил Ценов, 7. Симеон Александров, 20. Кристиян Стоянов (К), 18. Мартин Смоленски, 17. Иван Тасев, 9. Борислав Станков

СЪРБИЯ U21: 1. Филип Станкович, 2. Виктор Роган, 4. Никола Петкович, 5. Михайло Илич, 9. Петър Ратков, 10. Милош Пантович (К), 11. Владимир Лучич, 14. Урош Лазич, 15. Стефан Обрадович, 20. Владимир Милетич, 22. Игор Миладинович

Снимки: startphoto.bg