Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Септември (Симитли) и Вихрен не се победиха в здрав мач с четири гола

Отборите на Септември (Симитли) и Вихрен (Сандански) завършиха наравно 2:2 в среща от 8-ия кръг на Югозападната Трета лига  - група “Б”. Двата отбора направиха здрав мач, който ще се запомни с обратите, красиви голове и много нерви, както и със съдийството на Вилиян Видинов, към когото могат да имат претенции и от двата отбора.

Още в 6-ата минута Николай Орозов откри за домакините след добавка отблизо. След още 3 минути Петко Петков изравни за Вихрен. Опитният голмайстор остана сам срещу вратаря Марковски и вкара с левия крак. Александър Якимов даде преднина на Вихрен, след като засече с глава центриране на най-добрия на терена - Флавио, и заби топката под гредата. След половин час игра реферът изгони с директен червен картон наставника на Септември Стефан Гошев. В 62-ата минута Лазар Еринин с атрактивна задна ножица наказа груба  грешка на бранителите на Вихрен и изравни резултата. До края на срещата бе отменено по едно попадение и на двата отбора заради дискусионни засади.

Към срещата имаше много сериозен интерес. Сред зрителите бяха кметът на Симитли Апостол Апостолов, бившите футболисти Петър Михтарски, Ивайло Андонов, Атанас Ласков, Николай Петрунов, Георги Бачев и още много други. В сладващия кръг в петък Вихрен приема Рилски спортист, а Септември гостува на Пирин (Разлог).