Матей: Целият отбор се провали, Левски показва добър потенциал, Лудогорец и другият ЦСКА се справят много добре

Капитанът на ЦСКА - София Юрген Матей оябви след поражението с 0:2 от Левски, че това е най-слабият мач на “червените”, откакто той е в отобра. Също така защитникът е на мнение, че първенството е на по-високо ниво от миналата година и определи четири отбора, които ще се борят за титлата - ЦСКА - София, Левски, Лудогорец и “другият” ЦСКА.

“Доста неща се объркаха, но останахме в мача с равен резултат дълго време. В началните минути те бяха много опасни. Заради засада нашият гол беше отменен, Линдсет уцели гредата. Трябва да признаем, че играхме много слабо, но дълго време беше 0:0. През второто полувреме мачът вървеше към 0:0. Изглеждаше, че така ще свърши. След 75-ата минута не взехме правилни решения, вкараха, а при 2:0 мачът свърши.

Те се възползваха от тези подаръци и вкараха голове. Да се надяваме, че това е прецедент, който няма да се повтори. Все още вярвам, че като отбор имаме една от най-добрите защити в шампионата. Смятам, че не само защитата, а целият отбор се порвали и това не трябва да се случва отново. Трудно ще се възстановим.

Днес беше лошата версия на нашия отбор. Загубихме с 0:2. Изиграхме един от най-слабите мачове, откакто съм тук. Това се случва в един от най-важните мачове. Трябва да си вземем поуки и да се поправим.

Има няколко отбора, които ще се обрят за титлата. Нивото е малко по-високо от миналата година. Да, Левски показва добър потенциал. Но Лудогорец и другият ЦСКА също се справят много добре. Загубихме битката, но се надявам да спечелим войната”, каза Юрген Матей.