Волов с втора поредна загуба у дома

Футболистите на Волов (Шумен) загубиха у дома с 1:3 двубоя със Септември 98 (Тервел). Мачът се игра на градския стадион "Панайот Волов" и бе от поредния кръг на Североизточна Трета лига. Гостите от Тервел дойдоха в Шумен като лидери в групата след изиграните двубои от първите пет кръга.

Още в началото опитният Румен Николов, който в предишното първенство беше и в тима на шуменци с глава даде голово предимство на гостите. Няколко минути след това шуменци пропуснаха златния си шанс за изравняване на резултата. Христо Александров нацели гредата. Това запази резултата непроменен до края на полувремето.

В началото на втората част гостите от Тервел вкараха нов гол чрез Владислав Мирчев, но съдийската бригада от Варна видя засада. В 55-ата минута обаче Димитър Васелев простреля за втори път вратата на шуменци за 0:2.

Близо десет минути след това Денис Кадир направи резултата класически след удар от далеч. В 74-ата минута Волов вкара гола на честта. От отсъдената дузпа капитанът Симеон Савов оформи крайното 1:3. Победата в Шумен остави Септември 98 на лидерската позиция, докато загубата свали тима на Волов на десето място в класирането.