Тотнъм продължава да поддържа темпото на Ман Сити след голов спектакъл срещу Лестър, Сон се завърна с хеттрик

След като през седмицата допусна първата си загуба през този сезон, Тотнъм се завърна на победния път, разбивайки с 6:2 Лестър у дома в двубой от осмия кръг на Премиър лийг. Така „шпорите“, които все още нямат поражение в първенството, се изравниха на върха във временното класиране с шампиона Манчестър Сити. Двата отбора имат по 17 точки – две повече от Арсенал, който утре играе с Брентфорд. „Лисиците“ поведоха с гол от дузпа на Юри Тилеманс (6'). Тотнъм обаче изравни само две минути след това чрез Хари Кейн (8'). Ерик Дайър направи пълен обрат в 21-вата минута, но Джеймс Мадисън изравни в 41-вата. Родриго Бентанкур отново изведе Тотнъм напред в самото началото на второто полувреме, а Хюн-Мин Сон (73', 84', 86') оформи крайния резултат с хеттрик, с който прекъсна по категоричен начин головата си суша. Това бе осми пореден домакински успех за „шпорите“ във всички турнири. Лестър пък допусна 11 гола само в последните си два мача в Премиър лийг и остава на дъното, а бъдещето на мениджъра Брендън Роджърс изглежда доста несигурно.

Антонио Конте бе направил четири промени в сравнение със загубата от Спортинг Лисабон. Хюн-Мин Сон, който не се бе разписвал в осем поредни срещи, този път остана на пейката за сметка на Деян Кулушевски. Санчес, Лангле и Сесеньон също стартираха. Вит Фаес дебютира за Лестър. Той зае мястото на Бубакари Сумаре. Дюсбъри-Хол и Тимоти Кастан също започнаха. Във втори пореден мач Джейми Варди остана на пейката за началото.

Още в петата минута Лестър можеше да вземе аванс, след като гостите получиха дузпа заради нарушение на Санчес срещу Джеймс Джъстин. Юго Лорис спаси първото изпълнение на Юри Тилеманс от бялата точка, но дузпата бе пребита, тъй като стражът на Тотнъм бе пред своята голлиния при изпълнението. Тилеманс стреля малко по-силно и по-високо при втория си удар от бялата точка, макар че избра същия ъгъл. Този път Лорис нямаше шанс – 0:1.

Само две минути след това обаче Тотнъм изравни. Домакините изпълниха късо корнер, след което Кулушевски центрира добре към далечната греда, където Хари Кейн засече с глава за 1:1. Във 22-рата минута, отново след центриране след ъглов удар, домакините направиха пълен обрат. Този път Ерик Дайър засече с глава подаването на Перишич, пращайки топката в далечния ъгъл.

В 41-вата минута Лестър изравни резултата, след като Джеймс Мадисън засече центриране отдясно на Кастан. Халфът насочи много добре топката и й предаде такава парабола, че тя стана недостижима за Лорис – 2:2.

Тотнъм можеше много скоро да възстанови преднината си, но Дани Уорд изби удар с глава на Санчес, след което топката срещна и напречната греда. В добавеното време Лорис също се намеси добре и изби с крак нов удар на Мадисън.

В самото начало на втората част Тотнъм отново излезе напред. Бентанкур отне топката от Н'Диди, който бе с гръб към него, след което уругваецът много бързо напредна и вкара топката в ъгъла за 3:2. Това бе и първи гол за бившия играч на Ювентус с екипа на лондончани.

В 58-ата минута Лорис спаси с една ръка много опасен удар с глава на Дака, с който Лестър можеше отново да изравни резултата. Гостите владееха инициативата в тези минути, но не успяваха да стигнат до попадение. Вместо това, в 73-тата минута Сон, който се появи като резерва, прекъсна головата си суша след страхотен изстрел от около 25 метра, след който направи резултата 4:2 в полза на Тотнъм. В 84-тата Сон се разписа още веднъж, като и това попадение бе много атрактивно. Този път кореецът стреля с левия крак, пращайки топката в горния ъгъл. Само две минути след това Сон оформи своя хеттрик, след като бе изведен от Хьойберг и стреля под плонжа на Дани Уорд. Първоначално попадението бе отменено заради засада, но след намесата на ВАР стана явно, че такава няма и голът бе признат.

Снимки: Gettyimages