Три гола за шест минути донесоха на Фулъм първа победа като гост

Фулъм продължава да впечатлява от началото на сезона в Премиър лийг. В гостуването на друг от новаците - Нотингам Форест, "котиджърс" се наложиха с 3:2 и вече са на 6-о място в класирането. Попаденията за тима на Марко Силва паднаха в разстояние на 6 минути през второто полувреме. Нито едно от тях обаче не беше дело на звездата на отбора Александър Митрович.

За Фулъм това е първа победа далеч от дома, а Нотингам регистрира четвърта поредна загуба и остана на предпоследното 19-о място. Съставът на Стив Купър получи цели 14 гола в тези мачове. Домакините поведиха рано с гол на Тайуо Ауоний, но сривът в началото на втората част им струва скъпо.

Ауоний се разписа с глава в 11-тата минута след центриране от корнер и удар с глава. Ниегриецът бе заел добра позиция на далечната греда и наказа лошата подредба на защитата на гостите. Помогна му и Райън Йейтс, който отклони топката към него. До почивката Фулъм владееше топката в 70% от игровото време, но не създаде почти никакви положения пред вратата на Дийн Хендерсън.

В 54-тата минута новото попълнение на лондончани Вилиан центрира от корнер, а Тосин Адарабиойо се извиси в наказателното поле и вкара за 1:1. Само три минути по-късно Кени Тете подаде на Жоао Палиня и привлеченият от Спортинг (Лисабон) халф с прецизен удар насочи топката под гредата.

Домакините не получиха никакво време да излязат от шока. В 60-тата минута Палиня комбинира с връхлитащия харисън Рийд, който вкара трети гол за Фулъм. Нотингам успя само да намали в 77-ата минута чрез Люис О'Брайън. Появилият се като резерва халф беше точен след грешка в защитата на "котиджърс".

Снимки: Gettyimages