Левски без Сундберг за около месец

Централният защитник на Левски Ноа Сонко Сундберг ще бъде извън терените около месец. Бранителят получи контузия в левия глезен при първото попадение на Локомотив (София) в събота, когато "сините" загубиха с 2:3 в "Надежда". В 8-ата минута вратарят на столичани Пламен Андреев боксира центрирана топка от ъглов удар, след което се прицеми върху крака на национала на Гамби и Красимир Милошев вкара в мрежата на "сините". Медицинският щаб на Левски веднага прегледа глезена на Сундберг и посочи към резервната скамейка, че е необходима смяна. В игра на мястото на защитника се появи Роналдо, а Ноа бе откаран с линейка в болница, за да му бъде направена снимка и да се разбере сериозността на травмата. След извършения преглед е станало ясно, че няма счупване на глезена, но кракът ме и бил шиниран и първоначалните прогнози са, че Сундберг ще отсъства от терените за около месец.

Така Левски ще бъде без основния си защитник в дербито с ЦСКА - София в неделя. На негово място ще действа Келиан ван дер Каап. Но все още не е ясно на каква постройка ще заложи Станимир Стоилов. "Сините" бяха без Сундберг и в мача за Суперкупата на България срещу Лудогорец, но тогава той бе наказан. Срещу разградчани си пролича липсата му и "орлите" стигнаха до двата си гола след грешки в защитата на столичани.

Изведоха с носилка титуляр на Левски още в 9-ата минута, под въпрос е за ЦСКА - София

Това е първа по-сериозна травма за гамбийския национал и до момента той не е пропускал повече от един мач за "сините". Досега Сундберг има на сметката си 26 двубоя във всички турнири за Левски в които вкара един гол.

Междувременно централният нападател Билал Бари също ще пропусне дербито с ЦСКА - София. Мароканецът получи контузия по време на тренировка преди мача с Локо (Сф). Направен му е магнитен резонанс и резултатите дори са изпратени в Германия, където специалисти да споделят своето мнение. Медицинският щаб на "Герена" чака отговора, след което ще определи сериозността на травмата.