Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Лацио се справи с Верона и доближи лидерите

Лацио спечели с 2:0 домакинството си на Верона. Чиро Имобиле откри резултата в 68-ата минута, а в самия край влезлият като резерва Луис Алберто се разписа. “Орлите” се изкачиха на шесто място, като временно изпревариха градския съперник Рома.

Тимът на Маурицио Сари доминираше през целия мач, но не успяваше да реализира положенията си. През първото полувреме страхотен удар на Тома Башич бе отклонен от Монтипо в гредата. В края пък попадение на Матео Канчерини не бе зачетено поради засада. При ответната атака на Верона гостите имаха шанс да изравнят, но след удар на Илич топката отиде в ръцете на Проведел.

През първата част Лацио не бе ефективен в нападение. Тимът организира няколко добри атаки, но бъркаше при последното подаване. Верона пък загуби Мигел Велосо в 36-ата минута, тъй като португалецът се контузи и трябваше да напусне терена. Малко преди почивката гостите удариха греда, след като удар от въздуха на Тома Анри насочи топката в земята и след това тя се удари в горната греда.

Имобиле отбеляза третия си гол от началото на сезона след центриране на Сергей Милинкович-Савич в 68-ата минута. Драматичните моменти в края пък завършиха с попадение на Луис Алберто.

Снимки: Gettyimages