След спорното решение на Ман Юнайтед - Арсенал, съдията на двубоя получи три назначения за един уикенд

Съдията Пол Тиърни е получил три назначения за предстоящия уикенд, но нито едно като главен съдия, информират медиите на Острова. Това оставя ситуацията неясна дали в крайна сметка Премиър лийг подкрепя неговото дискусионно решение от последния уикенд или не. Тиърни бе главен рефер на двубоя между Манчестър Юнайтед и Арсенал, в който “червените дяволи” спечелиха с 3:1, а най-спорното решение от бригадата бе взето още в 12-ата минута.

Артета упрекна съдията за загубата

Тогава резултатът бе открит от Габриел Мартинели в полза на “артилеристите”, но впоследствие реферът бе привикан от своя колега на ВАР, за да прегледа още веднъж ситуацията с предхождащ последното подаване сблъсък между Мартин Йодегорд и Кристиан Ериксен. След няколко минутно вглеждане повторно в ситуацията на монитор той в крайна сметка отмени попадението поради нарушение срещу датския полузащитник на домакините. Това му решение предизвика полемика и протести от лагера на лондончани, които след срещата определиха нарушението като “меко”.

Възходът на Ман Юнайтед мина и през Арсенал, Антони дебютира с гол

“Според мен това не е никакъв фал. Смятам, че съдията видя ситуацията и остави играта да продължи. Това бе леко съприкосновение, а за да се намеси ВАР трябва да ясно и очевидно. На камерата изглежда много по-зле, но това бе много, много леко,” заяви след срещата Йодегорд.

Това мнение на капитана на Арсенал бе повторено и от мениджъра Микел Артета, който се изказа в същия смисъл след мача.

Не на същото мнение бе обаче Дермът Галахър, бивш съдия в Премиър лийг, който определи съприкосновението като “очевиден фал”.

“Смятам, че е фал. Мислех, че е ясно и очевидно. Той го бутна на два пъти. Има удар с коляното в крака, така че за мен това е фал. Освен това има тласкане с две ръце в гърба,” заяви Галахър.

В крайна сметка Тиърни е получил назначения като ВАР рефер за двубоите Манчестър Сити и Тотнъм и Уест Хам и Нюкасъл, както и назначение като четвърти рефер на Лийдс - Нотингам Форест.

Снимки: Gettyimages