Възходът на Ман Юнайтед мина и през Арсенал, Антони дебютира с гол

Манчестър Юнайтед продължи във възходяща линия. “Червените дяволи” записаха четвърта поредна победа, след като спечели с 3:1 дербито с Арсенал. Новото попълнение на домакините Антони дебютира с гол. Бразилецът откри резултата в 35-ата минута. Букайо Сака изравни след час игра, но последваха две отлични контаатаки на тима на Ерик тен Хаг, които доведоха до два гола на Маркъс Рашфорд (66, 75).

След този успех Ман Юнайтед е пети в класирането, на 3 точки зад Арсенал, който продължава да е на първо място. Резултатът сложи край на серията на лондончани, които стартираха сезона с пет поредни победи. Отборът на Микел Артета се препъна при първия си сериозен тест.

Срещата започна на високо темпо и с натиск на домакините. Дебютиращият Антони бе много активен от самото начало. Бразилецът участва и при първата сериозна опасност пред вратата на Рамсдейл. Той напредна отдясно и върна с пета към Далот, който центрира, а Ериксен стреля от въздуха, но прати топката покрай вратата. Отговорът на Арсенал бе бърз и гостите стигнаха до добра ситуация, която бе завършена от Салиба, което не бе идеален вариант за “артилеристите” и топката отиде над вратата.

В 12-ата минута Арсенал стигна до гол, но той не бе признат. Йодегор събори Ериксен, последва бърза атака и попадение на Мартинели. Ситуацията бе разгледана от ВАР и след това от съдията Пол Тиърни на монитор, а решението бе, че има нарушение. Лондончани вече стояха по-добре след първоначалния натиск на “червените дяволи”. След отличен пробив на Сака той преодоля Маласия и навлезе в наказателното поле, но не успя да намери съотборник.

Отборът на Артета постепенно започна да играе повече с топката и има по-голям контрол върху случващото се на терена. След половин час при опит за преса на Ман Юнайтед гостите я преодоляха и след прекрасна комбинативна атака топката стигна до Мартинели, който опита да изненада Де Хеа от малък ъгъл. Секунди по-късно той имаше по-добра възможност след центриране на Йодегор. Бразилецът стреля с глава, а вратарят на “червените дяволи” направи прекрасно спасяване.

Отлична контраатака на домакините в 35-ата минута доведе до откриване на резултата. Ериксен изведе Бруно Фернандеш, който бе повален от Габриел. Преди нарушението португалецът продължи атаката, топката стигна до Антони, който отлично завърши и ознаменува дебюта си с гол.

След почивката Манчестър Юнайтед прие различен подход и играеше по-прибрано, като възнамеряваше да разчита на контраатаки. Това даде по-голям контрол на “артилеристите”, които доминираха и започнаха да създават положения. Йодегор не успя да насочи топката от отлична позиция, а веднага след това Сака получи възможност да стреля, но прати топката покрай вратата. Малко по-късно след опит за подаване на Сака топката се удари в горната греда.

Лондончани имаха сериозно предимство през втората част и в 60-ата минута стигна до изравнянаве. Йодегор опита да изведе Жезус, топката му бе избита, но се озова в Сака и той я прати в мрежата. Малко преди попадението Ерик тен Хаг извади Антони, който не е в оптимална физическа форма, и пусна Кристиано Роналдо.

Равенството се задържа много кратко, тъй като шест минути по-късно великолепно подаване на Бруно Фернандеш изведе Рашфорд зад защитата. Той напредна и хладнокръвно прати топката покрай Рамсдейл. Попадението сякаш спря устрема на гостите и последваха силни минути за “червените дяволи”. Фернандеш не успя да се възползва от грешка на вратаря на Арсенал, защото Рамсдейл излезе и се реваншира, като направи спасяване.

Артета усети нуждата от промяна и направи тройна смята. Той пусна Еди Нкетия, Емил Смит Роу и лятното попълнение Фабио Виейра, който направи своя дебют. Планът на испанеца обаче се обърка тотално, тъй като секунди след това Манчестър Юнайтед стигна до трети гол след нова отлична контраатака. Бруно Фернандеш отлично изведе Ериксен зад защитата. Датчанинът напредна и предостави топката на Рашфорд, което доведе до 3:1.

До края Арсенал правеше някакви опити да се върне в мача, но домакините вече имаха сериозен аванс и бяха уверени в действията си. Десет минути преди края Лисандро Мартинес получи контузия и бе заменен от Хари Магуайър, който след първото си действие получи жълт картон, но трябваше да покрива след грешка на Каземиро.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АРСЕНАЛ 3:1
1:0 - Антони (35)
1:1 - Сака (60)
2:1 - Рашфорд (66)
3:1 - Рашфорд (75)

Снимки: Gettyimages