Женският национален отбор на България по футбол допусна тежка загуба от Германия

Националният отбор на България за жени завърши със загуба квалификациите за Световното първенство през 2023 г. В последната си среща от група „Н“, играна на стадион „Локомотив“ в Пловдив, възпитаничките на Силвия Радойска отстъпиха на състава на Германия с 0:8. С успеха Бундестима завърши на първо място в групата с актив от 27 точки и си осигури директно класиране за финалите на Световното първенство догодина, докато България приключва на последната шеста позиция с 10 поражения и без точков актив.

Женският национален отбор на България по футбол отстъпи на Израел като гост

Германия имаше пълен контрол над случващото се на терена през целия двубой и логично стигна до крайния успех. През първата част гостите имаха множество възможности за гол, но Шахънска се намеси добре след удари на Леа Шюлер и Лаура Фрайганг, а на два пъти възпитаничките на Мартина Вос-Текленбург уцелиха и гредата на българската врата.

Все пак в 35-ата Германия поведе в резултата. Леа Шюлер се възползва от колективна грешка в отбраната на България след центриране в наказателното поле отдясно и реализира от близка дистанция, за да даде аванс на гостите. В последната минута на редовното време на първата част Германия стигна до второ попадение. Негов автор бе Лаура Фрайганг, която се разписа от около 10 метра след асистенция на Шюлер. Минута след това централната нападателка на гостите реализира втория си гол в мача и общо трети за Германия. Шюлер бе точна с глава след центриране на Юле Бранд отляво. Така почивката дойде при 0:3.

11 България - Германия

7 минути след подновяването на играта Шюлер оформи своя хеттрик, за да направи резултата 0:4. В 54-ата минута Сидни Ломан вкара пето попадение във вратата на България. Тя реализира със силен удар от границата на наказателното поле.

Натискът на Германия продължи и 10 минути след това Лаура Фрайганг покачи на 6:0 в полза на Бундестима, реализирайки втория си гол в мача.

В 80-ата минута гостите от Германия получиха право да изпълнят дузпа, след като капитанката Дебриц бе съборена в наказателното поле на България. Зад топката застана резервата Свеня Хут и не сбърка от бялата точка, за да направи резултата 0:7. 4 минути преди края на срещата Лаура Фрайганг оформи своя хеттрик и така мачът приключи при резултат 8:0 в полза на Германия.

Двубоят беше последен за националния ни отбор в Световните квалификации, в които представителният ни тим регистрира 10 поражения от 10 мача и завършва на последната шеста позиция в групата без точков актив и с голова разлика 1:37.

Състав на България: Роксана Шахънска, Николета Бойчева, Яница Иванова, Мариела Недева (57 - Силвия Кефалова), Нора Димитрова, Евдокия Попадинова (82 - Кристияна Димитрова), Димитра Иванова, (82 – Ивелина Павлова), Лора Петрова, Кристина Караиванова, Йоана Станкова (70 – Габриела Найденова), Ивана Найденова (70 – Леонора Желева)

Състав на Германия: Алмут Шулт, София, Клайнхерне, Яна Фелдкамп, Леа Шюлер (65 – Александра Поп), Сидни Ломан, Лаура Фрайганг, Сара Дебриц (70 - Никол Аниоми), Сьоеке Нюскен, Линда Далман (46 – Фабиен Донгус), Табеа Васмут  (70 - Свеня Хут), Юле Бранд (70 - Лена Латвайн)