Женският национален отбор на България по футбол отстъпи на Израел като гост

Женският национален отбор на България загуби с 0:2 визитата си на Израел от група “H” на световните квалификации. Тимът на Силвия Радойска стоеше равностойно през първата част и можеше дори да поведе, но след почивката допусна съперникът да достигне до крайния успех.

Обявиха състава на женския национален отбор за предстоящите световни квалификации

Двубоят започна добре за „лъвиците“, които пропуснаха две ситуации чрез Ева Дюпуи и Йоана Станкова. Израел отговори с няколко опасности пред Шахънска, след което звездата ни Евдокия Попадинова също пробва късмета си. До почивката обаче двата тима не успяха да реализират и се оттеглиха при нулево равенство.

Втората част започна с нова възможност за Дюпуи, спасена от вратаря на Израел Рубин, а почти веднага след това домакините поведоха чрез Еден Авитал. Попадението вдъхна увереност на съперника, който достигна и до втори гол чрез Мейтал Шараби в 73-тата минута. До края България така и не успя да навакса изоставането си въпреки смените, които предприе селекционерът Силвия Радойска.

На 6 септември „лъвиците“ приемат лидера в квалификационната група Германия на ст. „Локомотив“ в Пловдив.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 18. Кристиана Караиванова, 5. Нора Димитрова, 3. Яница Иванова, 2. Николета Бойчева (82 – 4. Мариела Недева), 9. Лора Петрова (85 – 10. Леонора Желева), 19. Йоана Станкова, 22. Ивана Найденова (82 – 17. Габриела Найденова), 14. Димитра Иванова (77 – 21. Юлиана Александрова), 15. Ева Дюпуи, 7. Евдокия Попадинова (86 – 8. Полина Ръсина).

Снимка: bfunion.bg