Реал Мадрид се завърна ударно на обновения “Бернабеу”

Реал Мадрид продължава със 100-процентов актив в Ла Лига след труден успех с 2:1 над Бетис, който досега единствен като шампиона имаше само победи. Срещата беше първа за “кралете” на “Сантиаго Бернабеу” през сезона, след като досега стадионът се реновираше. Младите бразилци в атаката на Реал Винисиус Жуниор и Родриго донесоха трите точки с попадения. Вини вкара за 1:0 в 9-ата минута, но само седем по-късно бившият играч на домакините Серхио Каналес изравни. В 65-ата Родриго заби втория гол, оказал се победен.

Триумфът е важен за "кралете" и защото Бетис се беше превърнал в “черна котка” за тях на “Бернабеу”, след като Реал нямаше вкаран дори един гол в предходните си пет домакинства за първенство срещу този съперник - три ремита и две загуби.

Треньорът на столичани Карло Анчелоти заложи от първата минута на Родриго и Едуардо Камавинга, а Федерико Валверде и Тони Кроос бяха на пейката. Едер Милитао и Дейвид Алаба започнаха в центъра на отбраната, а Антонио Рюдигер също беше сред резервите.

Гостите излязоха в атака с намиращия се в отлична форма Борха Иглесиас, който имаше четири гола в изминалите си три мача в първенството.

Бетис започна много уверено и тръгна да се надиграва. В 5-ата минута Набил Фекир влезе в наказателното поле и падна след единоборство с Даниел Карвахал, настоявайки за дузпа. Съдията обаче подмина тази ситуация.

"Белите" поведоха още с първия си удар към вратата в 9-ата минута. Тогава Алаба изведе Вини Жуниор сам срещу вратаря и бразилецът с лекота го прехвърли за 1:0.

Веднага след попадението тимът на Бетис остана без Фекир, който напусна заради травма.

Отборът на Мануел Пелегрини бързо изравни, след като в 16-ата Серхио Каналес опъна мрежата на Куртоа след асистенция на Борха Иглесиас.

Секунди след подновяването на играта Винисиус направи голям пропуск, след като Родриго го намери сам срещу вратаря, но той стреля силно над гредата. В 20-ата пък Орелиан Чуамени, който беше сред най-добрите днес, засече по перфектен начин центриране отдясно, но вратарят Руи Силва блесна с великолепно спасяване.

До края на първата част обаче не се случи почти нищо интересно откъм положения.

Второто полувреме стартира с шанс пред Бензема, но и с активни действия на състезателите на Бетис. Двата отбора атакуваха при всяка възможност, като на Тобо Куртоа му се наложи на няколко пъти да се намесва.

В 63-ата Анчелоти вкара в игра Федерико Валверде и само две минути по-късно халфът асистира на Родриго за 2:1.

В 70-ата минута авторът на втория гол за Реал удари и греда, след като по-скоро опита асистенция към свой съотборник.

Бетис застраши Куртоа в 75-ата чрез Гидо Родригес, но белгиецът отрази бомбения му шут. Това обаче се оказа последната сериозна опасност пред вратата на Реал, защото тимът от Севиля отпадна физически.

Във вторник Реал стартира защитата на трофея си в Шампионската лига с гостуване на Селтик. Бетис също е ангажиран с международно участие, тъй като ще се доказва в Лига Европа. Там тимът е в една група с Лудогорец, а в четвъртък започва с визита на ХИК в Хелзинки.