Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Мъри: Левски се завръща като един от факторите в българския футбол

Старши треньорът на Левски Станимир Стоилов говори пред медиите след загубата на своя тим от Лудогорец в мача за Суперкупата на България. В редовното време двата тима не се победиха и завършиха 2:2, което доведе до дузпи, където “сините” отстъпиха. Мъри призна, че е останал доволен от представянето на своя тим и не е заслужавал да загуби мача.

Драматичен сблъсък и истинско шоу донесоха радост на Лудогорец и сълзи на Левски

“Смятам, че стана един много интересен, динамичен двубой. Моят отбор игра горе-долу на върха на възможностите си. Имахме тежки 5 минути, в които допуснахме двете грешки, но срещу Лудогорец всяка минута невнимание се наказва. С характер и желание изравнихме резултата. За пореден път лотарията на дузпита за нас не проработи. Поздравявам Лудогорец за победата.

По-голямата част през първото полувреме играхме отлично, трябваше да сме по-уверени в завършващия удар, но като агресия, динамика и контрол бяхме по-добри. През второто полувреме Лудогорец взе превес. Но това е футболът. Когато играем срещу такъв силен отбор, виждаме докъде сме стигнали, какво трябва да работим и качеството на футболистите. Засега този отбор се представя малко над моите очаквания. Има още къде да роботим, особено в индивидуалните грешки. Беше едно добро представяне, съжалявам, че не успяхме да спечелим, най-вече заради нашите привърженици. Докато имаме тази подкрепа, Левски ще бъде жив и ще създава проблеми. Мисля, че Левски се завръща като един от факторите в българския футбол.

40 Левски - Лудогорец II

Показахме футбол и че можем да пресираме, да се борим, да комбинираме, видяха се и грешки и къде трябва да работим. Важно е да видим и индивидуалните качества в тези двубои. Не можем да се оплачим от футболното представяне на отбора.

Ноа е важен играч, но няма значение. Вече е минал мачът, той е приключил. Трябваше да играем без него. Допуснахме 2-3 грешки, нормално е срещу класен отбор. Идеален момент да видим нивото и качеството на нашите играчи. Не мисля, че като игра заслужавахме да загубим, напротив.

53 Левски - Лудогорец I

Българският футбол трябва да се изчисти от глупостта и проститията. На терена трябва да има футболна битка, но извън това трябва да сме колегиални. Извън терена не е нужно да има битка.

Когато си тръгнал от под дъното, оценката естествено ще е положителна. Играхме два финала, спечелихме един, в другия се представихме достойно. Виждам Левски, който може да се бие с всеки отбор. Опитваме се да градим и да правим нещо, като не нарушаваме финансовите параметри. Пазим дисциплина, за да е наред всичко с отбора. С минимални средстава трябва да направим отбор, който да е близо до нивото на Левски. Мисля, че го правим”, заяви Стоилов.

Снимки: Владимир Иванов | Снимки: Борислав Цветанов