Шимунджа: Независимо в кой турнир играеш срещу Левски, винаги е много тежко

Старши треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа остана доволен след победата с 3:2 при гостуването си на Черно море. Наставникът на "орлите" заяви, че според него успехът е заслужен и се отнесе с респект към съперника си за Суперкупата - Левски, срещу който ще се изправи неговият отбор на 1 септември (четвъртък).

"След 120 минути срещу Жалгирис и достигане до груповата фаза на Лига Европа, е много трудно за всеки един отбор да реагира. Особено на този негостоприемен стадион срещу добър отбор като Черно море. Заслужаваме това, до което стигнахме днес.

Лудогорец успя да превземе "Тича"

Ако играем много мачове в режим сряда - събота или четвъртък - неделя, това значи, че се справяме добре в Европа. Имаме достатъчно играчи, за да правим нужните промени. Мисля, че би било проблем, ако футболистите не се наслаждават на тези минути, които получават. Може би ще бъдат уморени, но това е защото постигат големи неща в Европа.

Няма значение в кой турнир играеш срещу Левски, винаги е много тежко. Няма да има никаква разлика в четвъртък, но засега оставаме концентрирани върху това, което направихме днес", заяви Шимунджа.