Лига на нациите по мини футбол: България - Словакия 1:2

Лудогорец успя да превземе "Тича"

Шампионът Лудогорец победи с 3:2 като гост Черно море в мач от осмия кръг на efbet Лига. "Орлите" успяха да се доберат от трите точки на един от най-негостоприемните стадиони в елита, докато домакините могат да съжаляват, че не взеха нещо от срещата, тъй като в голяма част от мача бяха равностойни на разградчани, а на моменти бяха и по-активни.

Кирил Десподов откри още в началото на мача, а Закария Беншаа изравни точни преди почивката. В началото на втората част Матиас Тисера отново даде преднина на гостите, а Бърнард Текпетей вкара трети гол. Евгений Сердюк обаче отново върна домакините в срещата с гол от дузпа.

Един срещу друг застават два отбора, които се намират в страхотна форма и са преки конкуренти за челните места. И докато за "орлите" това се приема за нещо нормално в последните години, то "моряците" са приятната изненада до момента през кампанията и сега те се надяват да продължат възходящата си линия, като с нова победа имат шанс дори да оглавят временното класиране.

Резултатът бе открит още във втората минута на мача. Кирил Десподов изпълни отлично пряк свободен удар и не остави шансове на Иван Дюлгеров.

Домакините реагираха и на два пъти бяха близо до изравняване. Мади Кета и Живко Атанасов бяха близо до попадение, но ударите им не намериха рамките на вратата.

В 23-ата минута Черно море удари греда. Виктор Попов след рейд намери Закария Беншаа, който с плътен удар по земята нацели гредата.

Малко по-късно Матиас Тисера можеше да удвои преднината на "орлите", но от чиста позиция пропусна.

Буквално в последната секунда на полувремето домакините изравниха. Серджио Падт изби един далечен удар, след което обаче Беншаа изпревари Жан Карничник, за да довкара топката на празна врата.

В началото на втората част Лудогорец отново излезе напред. Якуп Пиотровски стреля, а след рикошет топката попадна у Матиас Тисера, който я насочи във вратата за 2:1 в полза на "орлите".

В 67-ата минута разградчани стигнаха до трети гол. Текпетей се пребори за топката на границата на наказателното поле и със силен удар изненада Дюлгеров.

В 76-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Георги Терзиев изчисти топката в ръката на Текпетей и след проверка от ВАР съдията Иво Андреев посочи бялата точка. Зад топката застана Сердюк и реализира хладнокръвно.

До края на мача домакините пробваха да тръгнат по-смело напред в търсене на изравняването, но Лудогорец действаше стабилно в последните минути и не позволи да се стигне до опасности пред Падт.

С победата си днес Лудогорец събра 16 точки и се доближи на точка от лидера ЦСКА 1948, който обаче е с мач повече от “орлите”. Черно море пък остава с 15 и е на трета позиция към момента.

ЧЕРНО МОРЕ 2:3 ЛУДОГОРЕЦ
0:1 Десподов (2)
1:1 Беншаа (45)
1:2 Тисера (48)
1:3 Текпетей (67)
2:3 Сердюк (76-д)

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 3. Атанасов, 15. Босанчич, 77. Велев, 6. Попов, 71. Панайотов, 7. Матеус, 88. Мимито, 20. Кета, 31. Беншаа, 9. Сердюк

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 21. Карничник 5. Терзиев, 32. Пластун, 14. Групер, 23. Шоу, 82. Йорданов, 73. Рик, 37. Текпетей, 11. Десподов, 10. Тисера