АЗ Алкмаар спечели и в Португалия, исторически успех за Вадуц

АЗ Алкмаар безпроблемно се класира в групите на Лигата на конференциите. Нидерландският тим победи Жил Висенте и в реванша от плейофите. Хората на старши треньора Паскал Янсен се наложиха с 2:1 при визитата си в Португалия, след като преди седмица разгромиха съперника си с 4:0 у дома.

АЗ искова успеха с два гола рамките на 4 минути през второто полувреме. Техни автори станаха Хаакон Евиен (60') и тижани Райндерс (64'). Жил Висенте намери сили само за почетно попадение, отбелязано от Хуан Босей в 86-ата минута. Португалците бяха по-активни и създадоха доста положения, но това не ги спаси от поражението.

Една от големите сензации в плейофната фаза се случи във Виена, където местният Рапид беше елиминиран от Вадуц. Тимът от Лихтенщайн триумфира с 1:0 и стана първият представител на малкото княжество, който ще участва в групите на някой от евротурнирите. Лихтенщайн дори няма собствено първенство, а Вадуц се състезава в швейцарската втора дивизия. Това не попречи на тима да спечели с 1:0 и с общ резултат 2:1 да изхвърли Рапид. Историческия гол вкара Тунахан Чичек в 22-рата минута, а в 35-ата Кевин Вимер от домакините получи червен картон.