Фенербахче поведе в Турция, Дзюба дебютира с гол

Артьом Дзюба вкара гол за Адана Демирспор още в дебюта си, но тимът му загуби с 2:4 като гост на Фенербахче. Отборът на Жорже Жезус събра 7 точки и оглави класирането в турската Суперлига благодарение на по-добрата си голова разлика от Истанбул Башакшехир, Бешикташ и Газиантеп

Фенербахче беше по-добрият отбор и поведе с 3:0, но след това се отпусна и позволи на гостите да върнат интригата. Енер Валенсия откри от дузпа в 20-ата минута, а в 41-ата отново еквадорският нападател беше точен и удвои аванса на "фенерите". Третото попадение падна в 47-ата минута, а негов автор стана Миха Зайц.

В 56-ата минута Юнес Беланда намали от дузпа, а в 66-ата Дзюба след подаване на Хенри Ониекуру. Домакините обаче бяха улеснени от Ярослав ракицкий, който получи червен картон в 82-ата минута. Секунди по-късно Езджан Алиоски отбеляза първия си гол за Фенербахче с мощен шут под гредата и реши всичко.

Коняспор се съвзе след лошото начало на сезона и разгроми новака Истанбулспор с 4:0. Две от попаденията за гостите паднаха от дузпи, а Мехмет Йешил от Истанбулспор си заби автогол. Двубоят между Сивасспор и Аланияспор завърши 1:1, като гостите изравниха в добавеното време чрез Идриса Думбия.