ПСЖ унищожи още един съперник, Мбапе вкара исторически гол

Пари Сен Жермен продължава наказателната си акция по френските терени. Поредната жертва на тима на Кристоф Галтие беше Лил. Шампионът от 2021 година понесе разгромна загуба с 1:7 у дома. Килиан Мбапе направи хеттрик, Неймар вкараха два гола, а по веднъж се разписаха Лионел Меси и Ашраф Хакими. За Лил точен беше Джонатан Бамба при 0:5.

Първото попадение на Мбапе влезе директно в историята. Нападателят на ПСЖ прати топката в мрежата след само 8 секунди игра, като това е най-бързият гол в Лига 1 за всички времена. Парижани направиха образцово разиграване след изпълнението на началния удар и Меси изведе спринтиращия Мбапе, който с лекота преодоля вратаря на Лил Лео Жардим. За Меси пък това беше 12-та асистенция в първенството през календарната година и по този показател той е №1 сред всички футоблисти от топ 5 шампионатите на Стария континент.

ПСЖ вече има 9 точки от 3 мача и голова разлика 17:3. Преди старта на Лига 1 отборът разгроми и Нант в спора за Суперкупата на Франция (4:0). Лил остана с 4 точки и заема 10-о място в класирането. След шокиращото начало за "песовете" те не съумяха по никакъв начин да спрат звездната атака на съперника. Меси, Неймар и Мбапе получиха много свободни пространства и ги експлоатираха оптимално.

До средата на полувремето Лил някак удържа, но след това стана страшно. В 27-ата минута Меси подаде на Нуно Мендеш, а той го намери в наказателното поле и аржентинецът технично удвои. Десетина минути по-късно Неймар намери Хакими и той с лекота направи резултата 3:0 за парижани.

Четвъртият гол беше дело на Неймар малко преди почивката. Той се оказа непокрит в наказателното поле и плътният му удар не остави шансове на Жардим. Бразилецът се забавляваше на терена и още веднъж доказа, че се намира в изключителна форма. В началото на втората част Хакими открадна топката и подаде към Мбапе, който не уцели топката, но тя стигна до Неймар и той вкара за 5:0.

Едва при този резултат Лил успя да върне един гол благодарение на Бамба в 54-тата минута, но до края оставаше твърде много време, а защитата на домакините изнемогваше. Мбапе се разписа за втори път в 66-ата минута, когато получи перфектна асистенция от Неймар. Хеттрикът на френския национал стана факт в последните минути на редовното време, при това отново след подаване на Неймар.

Между двамата не се забеляза никакво напрежение, въпреки че в предишния мач помежду им възникна спор кой да изпълни дузпа. Целият отбор на ПСЖ игра с огромно настроение и даде да се разбере, че няма конкуренция в Лига 1. Следващият двубой на парижани е срещу Монако на 28 август.